olimpiada dla gimnazjum 2008

Temat przeniesiony do archwium.
Dzisiaj dowiedziałam się ,że przeszłam do drugiego etapu olimpiady z francuskiego mam pytanie czy ktoś może mi powiedzieć jak wyglada ten II etap czy jest cześć ustna i czy są nagrania do odsłuchu? Chodzi mi o województwo śląskie.

merci en avance ;*
Cześć
Też przeszedłem i wiem, że nie ma ani słuchania, ani części ustnej. Poprostu test, tak jak w pierwszym etapie
nei wiem jak w tym rokyu ale 2 lata temu na 2 etapie byl tylko test jakis taki ogolny slownictwo i gramatyka za to na 3 bylo juz sluchanie i mialo byc tez mowienie ale jednak nie bylo ;d
dziudziu13 z jakiego jestes województwa? Może się spotkamy na II etapie ;]
Ze sląskiego oczywiście...Dlatego odpowiadam, bo widziałem , że ty też...
ile było pkt do zdobycia?i od ilu się przechodziło?
pkt do zdobycia jak rok temu 100 no i przechodziło się od 80
ok, dziękuję za informacje:)
dziudziu13 ile miałeś punktów? Jak przygotowujesz sie do II etapu chodzi mi o kulture(zwyczaje geografie itd)?
Miałem 97, a ty?
Co do kultury to polegam na Wikipedii...
O to tyle co ja, też miałam 97 pkt. Będe przygotowywać się z książki Civilisation progressive du français
A tę książkę masz papierową czy elektroniczną???
1[tel]dziudziu13 napisz do mnie na gadu i pogadamy o tej olimpiadzie ;]
Czy na II etapie jest jakaś praca do napisania? Jak wygladaja pytania z kultury, i czy jest wiecej gramatyki czy slownictwa? Na I etapie zaskoczyło mnie to, że było wiecej słownictwa niz gramatyki (z gramatyki były tylko 4 zadania).
Byłam rok temu na olimpiadzie z francuskiego. Drugi etap jest bardzo podobny do pierwszego i nie jest trudny, jeżeli chodzi o finał- też jest do przejścia. Uwierzcie, że to, co jest w gimnazjum to jeszcze nic - olimpiada z francuskiego w LO( w przyszłym tygodniu mam II etap) to jest masakra ;)
Ej no, mam nadzieję, że nie będzie tak źle;)) A w jakim mieście piszesz za tydzień? Ja w Łodzi.
Ja w srode pisze (II etap) troche sie denerwuje, alee z tego co mowisz nie jest trudna ja przygotowuje sie do egzaminu do liceum dwujezycznego ( czasem przerabiam tez materialy do matury podstawowej teksty odsluchy) ale boje sie ze wyloze sie na literowkach akcentach ;/. Nie zostało juz duzo czasu co warto powtorzyc przed tym II etapem? :) (na pierwszym mialam 97 pkt) ale tego drugiego sie obawiam (bo sa juz pytania otwarte i zamkniete)


Merci en avance ;)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Brak wkładu własnego