Ksiazki

Temat przeniesiony do archwium.
Czy moglby mi ktos polecic jakies ksiazki tzw. self-study :) do franca oczywiscie. Nie chodzi mi tu o nauke slowek ani gramatyki tylko generalny kurs jezyka wszystko po trochu i najlepiej jakis z kasetami lub CD. A i najlepiej francuskie wydawnictwa bo te polskie stare wydania Wiedzy Powszechnej jakos nie podobaja mi sie i poziom troche za niski jak na moje umiejetnosci ;)
a znasz angielski?Jesli tak to
Mi bardzo na poczatku pomogl \"FRENCH 24\" Penton. Sa to 24 plyty + 8 ksiazeczek i z tym. Wystracza do poziomu porzadnie sredniozaawansowanego. Czesc sluzy nauce franc w samochodzie, czesc w domu. Swietne!!!
Znam angielski i to calkiem dobrze :). Ale z tego co rozumiem te ksiazeczki sa na poziomie od zera do sredniozaawansowanego a mi chodzi o cos na sredniozaawansowanym lub wyzej.
hej, ja też chcę cos do self-study...póki co jestem sfrustrowana kiedy widze półkę z książkami do francuskiego, zwłaszcza jak porównuję ją do tej z angielskim...
więc poprzestaję na czytaniu le monde, książek, , jeśli chodzi o grame to niezłe jest np z serii 350exercises...Revisions 3 (avance)nie pytaj o autora, nie mam pojecia... i to samo z vocabulaire....
serdecznie pozdrawiam,
ania
i jeszcze jedno...książka M.Michalaka, taka stara:-) Język francuski dla lektoratów w szkołach wyższych, część druga...fajne teksty, generalnie bardzo mi się podobała...taka trochę w starym stylu...jeśli ktoś lubi takowy:-))
no i tyle...
z pozdrowieniami
a.
French 24: te ksiazeczki swobodnie wystarczaja sredniozaawasowanemu. To nie jest poczatkujacy poziom ale gdzies tam od poziomu elementarnego.Tam jest roboty na jakies 1000 godz. Total immersion obejmuje uaktywnienie w mowieniu WSZYSTKICH form gramatycznych z wszystkie czasy przeszle, przyszle nawet subjunctive itd.

Ja ucze sie w domu z Champs-Elysées, audio magazyn. Z tego tez ucze sie wloskiego. http://www.champs-elysees.com/ Sluchasz CD i czytasz ten sam tekst. Obok sa trudniejsze idiomy i slowka. Poziom dla zaawansowanych.

No poza tym to nie ma raczej czegos z plytami CD czy kasetami na poziomie zaawansowanym. Chyba tylko Pimsleur French III ma poziom srednio zaawansowany do zaawansowanego
Sluchaj radia i ogladaj TV. Samych ksiazek jest natomiast od koloru do wyboru:) U mnie na zajeciach w Alliance française mamy ksiazke Panorama 3 + cwiczenia, pogadanki.
Ciesze sie ze macie tak duzo propozycji ale trzeba jeszcze wziac poprawke na cene! Champs-Elysées 5 numerów kosztuje 69 funtów (liczac funt 6 zl to wychodzi ok 400zł) a to jest dla mnie majatek (biedzi, mlodzi, ale ambitni studenci - to o mnie:)) A co do Panoram to sa spoko ale na self-study to sie raczej nie nadaje bo trzeba by bylo kupic saly komplet ksiazek plus kasety, jeszcze przewodnik nauczyciela i kaseta video by sie przydala;). A ja poszukuje czegos podobnego do np. Progress to Proficiency+ kasety-i taki komplet juz mi wystarczal. Oczywiscie z franca cos na nizszym poziomie jeszcze nie jestem Proficiency (a szkoda nie powiem:))
no ja ci radzilam na podst materialow jakie ja uzywam...hmmmmm ( Mieszkam w US, o cenach nie myslalam jak radzilam...przepraszam).
najlepsze jednak materialy do nauki sa po francusku....

Zreszta ja mysle, ze powyzej poziomu sr zaawansowanego to juz sie zna gramatyke, i trzeba ja ukatywnic i dlatego trzeba czytac, czytac, czytac bo w ten sposob poznaje sie nowe slownictwo, a jak dodasz sluchanie radia np przez internet http://www.rfi.fr/
telewizji TV5, arte, to powinno byc materialu az po dziurki w nosie:)

Ja do CPE tez z kaset juz nie korzystalam tylko w klasie robilam testy Cambridge, a w domu ksiazki czytalam i TV ogladalam. Na pewnym poziomie to juz za bardzo nie ma sensu uzywac normalnych podrecznikow, no chyba ze na kursie do DELF/DALF :)
ja tez korzystalem z Penton24 i zdecydowanie nie jest to tylko poziom poczatkujacy bo calosc plyt wprowadza do funkcjonalnej pamieci 9000 slowek i zwrotow frazeologicznych! Penton24 zawiera tez gramatyke i odmiany. Swobodnie mozna z tym zdac DELFa! Zwlaszcza jak jeszcze samemu sie porobi dodatkowo troche cwiczen gramatycznych.
jak dokonywac platnosci za produkty z les champs-elysees?
dziekuje
Temat przeniesiony do archwium.