a moze wymiana??

Temat przeniesiony do archwium.
czesc ludziska. wiecie moze cokolwiek o wymianie miedzynarodowej? interesuje mnie glownie wymiana z francja , chcialbym wyjechac indywidualnie, a nie tak jak proponuje sie na stronach internetowych - grupami. za wszelkie informacje bede bardzo wdzieczny.
ale myslisz o wymianie jakiejs zorganizowanej przez co...biuro jakies czy uczelnie??
kazda uczelnia wyzsza powinna jakas oferte miec..podpisuja jakies porozumienia itp z uczelniami zagranicznymi
jesli liceum..to jest juz tez kwestia nawiazania kontaktu przez twoja szkole z inna szkola
no wlasnie ja nie myslalem o zadnych biurach . mialem nadzieje ze dowiem o sposobach/kontaktach i potem przedstawie to dyrektorowi liceum, ale widze, ze te kontakty to trzeba juz miec nawiazane wczesniej. no to biednie, chyba obejdzie sie bez wyjazdu. :]. dzieki, ze ktos odpisal w ogole.
to mozesz pobuszowac po internecie i znalezc jakas szkola(y)w raju gdzie najchetniej byscie wyjechali..i wyslac maila :)

z tego co wiem to moj anglista zlapal kontakt nie tyle ze szkola..ale z grupa ludzi ktora wczesniej przyjechala do nas na tzw Baltic Week..to juz bylo organizowane przez kogos wyzej chyba..bo byli ludzie nie tylko z Finlandii (tam bylismy i oni u nas byli) ale tez z Lotwy, Estonii..wiecej nie wiem..bo sama w Baltic Week nie uczestniczylam..zalapalam sie dopiero potem dzieki mojemu angliscie :)


warto poprobowac..mozesz nawet wejsc gdzies na jakis chat/irc/forum gdzie mozna miec nadzieje ze ktos z rowiesnikow lub wlasnie nauczycieli z innego kraju bedzie..i kombinowac..to nie jest jakies wielkie przedsiewziecie
dzieki za podarowanie nadzieji, ale niebardzo wiem gdzie szukac, mimo ze probowalem. moze znasz jakiekolwiek linki uzyteczne? jak myslisz, jakie warunki trzeba spelniac?
wpisz moze w www.google.pl nazwe wybranego kraju..najlepiej w jezyku tego kraju..i jeszcze w tym samym jezyku :p slowo liceum/szkola ponadpodstawowa..etc..powinnas trafic jakos na strony szkol..a tam zawsze jest podany jakis kontakt via email..napisz ladego maila ze jestes uczennica i chcialbys znalezc szkole ktora nawiaze kontakt z twoja...

jesli mialbym wiecej czasu pewnie poszukalabym czegos..ale niestety:(
ok wszystko w porzadku, zaraz sprawdze :], tylko chcialem sprostowac - i\'m male :P ;]
ok :> ..przepraszam..nie wiem skad tak mi przyszlo :P
rzeczywiscie mylace. znalazlem cos o socratesie, moze tu by sie rozejrzec. skoro juz ze mna konwesujesz :], to wiesz moze z jakich ksiazek sie uczyc dobrze francuskiego? wlasnie koncze samouczek pons i myslalem o kontynuacji tego samego poziomu tylko ze w 3 miesiace. moze jakies propozycje?
no w kwestii nauki francuskiego ..to jestesmy w podobnej sytuacji :PP
rok (akademicki) uczylam sie od podstaw..ale ze to Akademia Ekonomiczna to wiadomo ze jezyki nie sa najwiekszym priorytetem..na AE korzystam z Panoramy.....dodatkowo sama cos tam chcialam poznac korzystajac wlasnie z samouczka pons (fr w 1miesiac)

co do socratesa??..nie znam dobrze zasad tego programu..ale jesli to program wymiany miedzy skzolami ponadpodstawowymi to to jest na pewno jeden z lepszych sposobow

a skad jestes?..bo szukam wlasnie sobie mozliwosci nauki w Poznaniu od wrzesnia/pazdziernika dodatkowo poza uczelnia..i zostalam m.in. skierowana do Domu Bretanii..i wyglada na to ze sie zdecyduje
hehe wiec zaczynalismy z tej samej ksiazki :p. jestem z lubelskiego . no ja w ogole nigdy nie mialem do czynienia z francuskim. co do Domu Bretanii to slyszalem duzo pochlebnego. najbardziej mnie denerwuje w samonauce, ze dokladnie nie wiadomo jak sie czyta formy odmienionych czasownikow przez czasy/osoby itp. poza tym to fajna sprawa. a socrates to chyba jest tylko dla studentow ;(
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe