Olimpiada 2009/2010

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich!:)
Czy wiecie może kiedy pojawią się wymagania i terminy co do przyszłorocznej olimpiady? Nie mogę znaleźć żadnej strony poświęconej olimpiadzie języka francuskiego więc jeśli ktoś ją odnalazł to proszę o link:)
Salut;) Info dotyczace OJF pojawiają się na stronie gdańskiej Alliance Française- www.af.gda.pl, ale to raczej jesienią;) Informatory o olimpiadzie są przysyłane do szkół jakoś albo już we wrześniu albo w październiku, bo w listopadzie jest (chyba zawsze) etap szkolny OJF ;)
Ehhhh, szkoda, że już nie mogę brać w niej udziału... Te emocje, te wspomnienia... :) Ale francuskiego będę miała pod dostatkiem, na szczęście- idę na romanistykę :) Bo maturę mam nadzieję zdam ^^
Bardzo dziękuję za informację:) A gdzie się wybierasz na romanistykę;>? Bo też o tym myślę..:)
Salut :) Składam do Warszawy, Poznania i Łodzi, ale najbardziej bym chciała à Varsovie ;)
Ja studiuje na tej uczelni i szczerze nie polecam. I wcale nie znalazłam się na Romanistyce przez przypadek. Chciałam studiować ten kierunek, to było moje marzenie, ale rzeczywistość mnie rozczarowała. Wiele przedmiotów jest bardzo nieciekawych, a do tego atmosfera nie sprzyja studiowaniu. Bardzo mało jest praktycznego języka, a uważam, że jest on bardzo ważny. A co więcej koszty utrzymania w Warszawie są ogromne.
hey, a czy mozliwe jest podejscie do olimpiady, gdy nie mam w szkole francuskiego? wiecie gdzie ewentualnie bym mogla i jak wgl? ;p ;)
Basiu, a Ty studiujesz w Wawie, tak? Bo ja znowu słyszałam nawet niezłe opinie o romanistyce tam... Kurde, to jak to w końcu jest??? ;P
Co do olimpiady- jeśli nie masz francuskiego w szkole, to jest taka możliwość, zebyś brała w niej udział, tylko chyba w szkole, gdzie jest francuski, ale nie jestem pewna, jakoś tak to chyba wygląda. W każdym razie będziesz się musiała popytać i śledzić info na stronie Alliance Française z Gdańska ;)
Tak w Warszawie. Czasami mam wrażenie, że weduł nich mamy nauczyć się języka wyjeżdżając do Francji, a nie na studiach.
Ja tez nie wiem, co robić, choć mam jeszcze trochę czasu na podjęcie tej decyzji. Niektórzy odradzają mi te studia, bo co można po nich robić? Wiele osób twierdzi, że w grę wchodzi tłumacz lub nauczyciel, ale mi osobiście wydaje się, że jest więcej możliwości; co myślicie?? Moi.Anne liczę na jakieś informację gdy już zaczniesz studia :)) Bon courage!
Hehe, nie ma sprawy, poinformuję Cię :)) A Ciebie które miasta by interesowały? Ja, jak wcześniej wspominałam, składam do Wawy, Poznania i Łodzi.
A potem chciałabym być prof de français ;)) Naprawdę! :)
A czy mogłabyś mi jeszcze powiedzieć jakich form pisemnych można się spodziewać na poziomie szkolnym...w końcu trzeba od czegoś zacząć:) W zeszłym roku brałam udział w olimpiadzie, ale właśnie z pisaniem miałam największy problem. Czy oprócz pisania można się do czegoś przygotować, jeśli chodzi o etap szkolny? Z góry dziękuję za wyczerpującą zapewne odpowiedź:)) Pozdrawiam!
Salut ;) Jeśli chodzi o pracę pisemną na etapie szkolnym, to chyba najczęściej jest jakiś list (np. do redakcji, czy coś;)), opowiadanie, jeśli dobrze kojarzę ;P W każdym razie na etapie szkolnym nie ma słuchania, to ćwiczenie pojawia się na etapie okręgowym pisemnym (jednak nie jest tak jak np. na maturze, że puszczają Ci tekst z płyty czy taśmy, tylko ktoś czyta 2 razy ten tekst, a Ty masz ospowiedzieć na pytania, które go dotyczą- najczęściej jest chyba na zaznaczenie VRAI/FAUX ;)). Na szkolnym (podobnie jak później) są też oczywiście zadania gramatyczne, leksykalne, więc oprócz gramatyki warto też znać różne synonimy, idiomy, etc.;)
Jeśli chodzi o Olimpiadę, przejrzyj sobie najlepiej listę zagadnień z ustnych , są bodajże na stronce gdańskiej AF, i zastanów się czy w ogóle masz ochotę poświęcić swój czas na zgłębianie dość specyficznych tematów np. z hist. Francji: warto zabrać się za nie odpowiednio wcześnie. Etapy pisemne, zarówno szkolny jak i okręgowy, jeśli w miarę łapiesz francuski- nie powinny być jakimś wielkim wyzwaniem :)
Witam :) ma ktoś z Was może jakieś informacje o olimpiadzie... bo do mojej szkoły nic nic nie przyszło-żadne informacje... słyszałam już nawet że nie będzie olimpiady...ale wydaje mi się to niemożliwe... więc wie ktoś coś może?
Pozdrawiam
http://www.ifr.us.edu.pl/index2.php?id=173
wtf?
www.ojf.org.pl
www.ojf.org.pl
www.ojf.org.pl
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Inne