Do miłośników Paryża

Temat przeniesiony do archwium.
Wybieram się jutro do Paryża - to już będzie trzeci raz. Bardzo chciałabym zmienić zdanie na temat tego miasta... Zwiedziłam już mnóstwo przepięknych miejsc, we Francji (miast, miasteczek, wsi...) Paryz podobał mi się najmniej... Oprócz Montmartre'u i ogromu greckiej ceramiki w Luwrze (zawodowe zboczenie...) to właściwie nic mnie nie zachwyciło...
Może macie tam jakieś swoje miajsca, które niekoniecznie należą do najbardziej znanych, a które mile wam sie kojarzą...

Dzięki za rady
Ania
skoro tak Ci się nie podoba Parytż to nie rozumiem po co tam jedziesz już trzeci raz?????????????????????!!!!!!!!!!!
to nie jest miejsce docelowe mojej podrozy. I cale szczescie...
Idź do Dzielnicy Lacińskiej(od Notre Dame przez most na Place St.Michel i dalej to juz Twoja głowa, gdzie pójdziesz, wszędzie O.K.)
Paryż jest przepiękny!! :D ja z kolei byłam tam już 3 razy i ciągle chcę jeszcze... :)
A ja akurat rozumiem bardzo dobrze niechec do Paryza.
Mieszkam tu, bo tak wyszlo i prawdopodobnie zostane na stale, ale uwazam, ze jest to miasto dla turystow i studentow erasmusa ;) Tylko im sie moze podobac, bo zyja w swojej, zamknietej grupie i nie zostaja na zawsze.

Jesli jednak chcialabys zobaczyc mile miejsca, to polecam Ci le Marais. Jest to dzielnica troche podobna w stylu do krakowskiego Kazimierza (wedlug mnie oczywiscie, gdyby ktos sie czepial ;). Znajduje sie pomiedzy Bastylia a Hôtel de Ville mniej wiecej.

Zycze powodzenia w zmienianiu zdania, mam nadzieje, ze Tobie uda sie to, co mi sie nie udalo ;)
Jak można nie kochać Paryża???Przecież to miasto jest najpiękniejsze z wszystkich miast...uwielbiam Paryż!Wiem,że to może się wydać dziwne,bo nigdy tam nie byłam,ale marzę by tam być odkąd pamietam.Zazdroszczę ludziom,którzy mają to szczęście...zazdroszczę ludziom którzy mogą poczuć smak Paryża.Nie skreślaj Go tak od razu!
W Paryzu na szczescie nie mieszkam :), ale bylam kilka razy i zwiedzilam praktycznie wszystko w tydzien :) . Jesli szukasz czegos zachwycajacego, to musisz wrocic na Montmartre noca, zeby zobaczyc Muzeum Erotyki :)i swiatelka sexshopow i wypic darmowego drinka (od 19 do 21 ) w knajpie gdzie krecono "Amelie";poza tym tez Marais, poszukaj zydowskiej piekarni, w ktorej pracuja Polki, a zachwycisz sie ich przepysznym sernikiem ! :)
Ja kocham Paryż. Nawet kosze na śmieci mają tam swój urok. Najpiękniejsze miejsce na ziemi.
Ja polecam ksiegarnię Shakespear and Company na rue Montbello tuż obok Notre-Dame.
Ja kocham sztukę i byłam w Orsay :) Lautrec jest tam cudowny !!!
I Grand Cafe, gdzie bracia Lumiere :)
POLECAM
czy znacie może jakieś dobre biuro tlumaczeń gdzie mogę przetlumaczyć kilka dokumentów przed wyjazdem do Francji. z gory dziękuję
zapraszam do mnie ;)
www.beata-francuski.prv.pl
Temat przeniesiony do archwium.