slub - obywatelstwo

Temat przeniesiony do archwium.
Hej, mam pytanie odnosnie slubu cywilnego we Francji i obywatelstwa. Moj narzeczony jest Francuzem. Jesli wezmiemy taki slub we Francji, to automatycznie dostane obywatelstwo? Czy sa jakies dodatkowe wymogi? I, czy jesli wezmiemy slub cywilny w Polsce, to mamy takie same prawa? Pozdrawiam i dziekuje za wszelka pomoc:) Magda
Oj, tego to myślę należy dowiedziec się w Ambasadzie Republiki Francuskiej albo w odpowiednich agendach USC ale zdaje mi się, że nie.
Ostatnio zmienily sie przepisy i od stycznia (wchodza wtedy w zycie) trzeba bedzie czekac cztery lata zanim jako zona oybwatela Francji bedziesz sie mogla o nie ubiegac. Procedura przyznawania obywatelstwa trwa okolo roku, nalezy spelniac szereg warunkow np. udowodnic, ze pozostajecie nieprzerwanie we "wspolnocie malzenskiej", slub zawarty w Polsce nie jest przeszkoda, ale oczywiscie musicie po przyjezdzie do Francji jak najszybciej postarac sie o zarejestrowanie malzenstwa i o "titre de sejour" dla Ciebie. Jesli natomiast zdecydujecie sie na zamieszkanie w Polsce, sprawa niestety nie bedzie taka latwa.
Coz, pozostaje mi tylko zyczyc powodzenia :). Pozdrawiam!
Dzieki za pomoc:)) magda
zeby zdobyc obywatelstwo francuskie musisz mieszkac 2 lata w Francji i mowic troche po francusku bo bedziesz zdawac egzamni z jezyka .i duzo dokumetow masz do zrobienia
o obywatelstwo mozesz sie starac po 2 latach malzenstwa.sa potrzebne takie dokumety jak;;rn2 egzemplarze aktu slubu ( kopia i orginal)rndokumet o karalnoscirn2 egzemplarze aktu urodzenia( kopia i orginal)rnakty urodzenia twoich rodzicow (kopia i orginal)rn2 fotokopie dowodu francuskiegorn2 fotokopie paszporturnfakture z pradu lub telefonurna twoj maz musi dac akt urodzenia (orginali kopie) oraz 2fotokopie dowodu francuskiego.no i musisz czekac azdostaniesz lub nie dostaniesz.
o obywatelstwo mozesz sie starac po 2 latach malzenstwa.sa potrzebne takie dokumety jak;;rn2 egzemplarze aktu slubu ( kopia i orginal)rndokumet o karalnoscirn2 egzemplarze aktu urodzenia( kopia i orginal)rnakty urodzenia twoich rodzicow (kopia i orginal)rn2 fotokopie dowodu francuskiegorn2 fotokopie paszporturnfakture z pradu lub telefonurna twoj maz musi dac akt urodzenia (orginali kopie) oraz 2fotokopie dowodu francuskiego.no i musisz czekac azdostaniesz lub nie dostaniesz.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Programy do nauki języków

 »

Studia językowe