dokument dla niemowlaka

Temat przeniesiony do archwium.
Czy ktos wie jaki dokument musi miec niemowle do podrozowania samolotem Polska -Francja ?
Jak kazdy obywatel musi miec wlasny dokument tozsamosci - nie ma juz "dopisywania' dziecka do paszportu ktoregos z rodzicow.
Ponadto zgode notarialną drugiego rodzica na wyjazd dziecka za granice.
Bilet samolotowy jest platny 10 % ceny pelnego (z zalozeniem, ze trzymamy na rekach, bez oddzielnego miejsca).
jestes pewna ze wyrabiaja dla bébé "pièce identité" ? z gory dziekuje za odpowiedz
O Polsce mowisz? Wystarczy zajrzec do najblizszego miejsca wyrabiania paszportow.
we francji
Dziecko ma obywatelstwo francuskie? Wiec ma tez dokument tozsamosci francuski, prawda?
Nie podajesz wszystkich informacji, wiec trudno cos radzic... Jesli bedzie leciec z Polski, to z jakim dokumentem tu wjechalo? - Ta sama sciezka bylaby do zastosowania w odwrotna strone przelotu.
wiec dokladniej dziecko z obywatelstwem francuskim jaki musi miec dokument aby wyjechalo do polski czy "pièce identité" czy livre famille wystarczy ale tu mam watpliwosci
hmm... nie wiem czy to cokolwiek pomoze, ale moja siostra wyrabiala dziecku tymczasowy paszport (wazny rok). tylko ze dziecko ma obywatelstwo polskie ;) i robila to w ambasadzie polskiej w paryzu.
czy w livret jest miejsce na zdjecie? bo chyba o to glownie chodzi ;)
A wiec teraz leci DO Polski/
A pisalas, ze "samolotem Polska-Francja"?...
no tak wlasciwie chodzilo o droge w obie strony ale wlasnie dzisiaj dzwonilam i nalezy wyrobic maluchowi pièce identité wazna 10 lat i zdjecia takiemu bobaskowi nie robia wszystkie zaklady fotograficzne i znowu musialam dzwonic po porade gdzie to mozna zrobic i pewnie maluch na takim zdjeciu nie bedzie mogl jezdzic przez 10 lat to bedzie trzeba aktualizowac , dzieki za porady
Moje roczne dziecko urodzilo sie we Francji.Jak mialo 3 miesiace czyli w zeszlym roku poszlismy do merostwa wyciagnac formularz na paszport, zrobilismy zdjecia( wbrew pozorom nie bylo to takie trudne znalezc fotografa ).Pozniej pojechalismy z dzieckiem (obowiazkowo musi byc dziecko) zlozyc papiery do merostwa i 3 tygodnie pozniej otrzymalismy paszport wazny 3 lata.
Wszystko bardzo szybko i bardzo sprawnie sie odbylo.
zaraz po tych informacjach zlozyla corka ma merostwie wszstko co nalzalo lacznie ze zdjeciami i powiedziano jej ze za trzy tygodnie po odbior .Wyobrazcie sobie w piatek zadzwonili do niej ze dokumentacja nie jest w kaplecie i zle zdjecia i od nowa musi je robic i doniesc brakujacy dokument ktory oni sami zgubili .W ten sposob ponownie zlozy wszstko jutro a ze dokumenty ida na prefecture dopiero w czwartek jest malo szansy ze zdarzy odebrac go przed planowanym wylotem na pierwszego maja .
W zwiazku z tym macie jakies doswiadczenia aby dziecko puscili na granicy beda obydwoje rodzice ,czytalam na forum gdzies ze w podobnej sytuacji rodzice mieli zaswiadczenie z " Mairie "ze czekaja na wyrobienie dokumentu dziecka ale czy to mozliwe zeby to przeszlo na granicy ?bede zalamana jak nie wyjedziemy z cala rodzina
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Życie, praca, nauka