Pierwsza komunia św.

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
czy ktoś może mi napisać jak nazywa się po francusku pierwsza komunia święta i jak się ją tu obchodzi. W jakim wieku dzieci przystępują i jakie są generalne zasady. Słyszałam że jest całkiem inaczej niż w Polsce.
Première Communion w zaleznosci od ilosci dzieci ksiadz organizuje te ceremonie raz na kilka lat nawet
Do Komunii przystepuje sie tutaj w wieku 9-u lat i grupa dzieci jest niewielka (moze byc tylko 30-o dzieci na cala parafie, ale tutaj jest to zrozumiale, bo Francuzi sa malo praktykujacy). Wielka roznica miedzy polska, a francuska Komunia jest to, ze nie ma przed nia takiej klasycznej spowiedzi jak w Polsce. Spowiedz ta polega na tym, ze dziecko rozmawia z ksiedzem, nawet nie w konfesjonale, na temat jakiegos fragmentu Biblii i nastepnie ten je rozgrzesza. Jest to tutaj bardziej na luzie. Co do strojow, dziewczynki maja biale sukienki raczej do kolan, a chlopcy niekoniecznie garnitury, raczej ubrani sa w stylu sportowej elegancji.
Cytat: aniakl
Première Communion w zaleznosci od ilosci dzieci ksiadz organizuje te ceremonie raz na kilka lat nawet

ja bylam na takiej co bylo 10dzieci
Dzięki za odpowiedzi. Właśnie się zastanawiam czy posłać dziecko tu do komunii czy załatwiać w Polsce.
A czy możecie mi jeszcze powiedzieć co to jest Profession de foi i Communion solennelle?
"la Profession de foi" nazywa sie teraz "la Fête de la Foi" i przystepuje sie do niej kilka lat po Komunii (co region to jest inaczej) np. w Alzacji dopiero 4 lata po Komunii i wystepuje ona tylko we Francji, w innych krajach nie - dowiedzialam sie kiedys od proboszcza. Co do "la Communion solennelle", to nie wiem, moze jest to inna nazwa "la Fête de la foi".
A ja posyłam mojego syna do Pierwszej Komuni w polskim Kościele.Naprawdę warto zdecydować się na ceremonie polską a nie francuską.Inesaq może poszukaj Polskiego Kościoła wswojej okolicy.
Dzięki za odpowiedzi ale niestety u mnie nie ma kościoła polskiego. Jeszcze mam 3 lata na podjęcie decyzji.
integracje ................naszych dzieci tez trzeba przemyslec
Wlasnie,integracja.Moje dzieci bardzo sie ucieszyly gdy trafilismy do polskiego Kosciola.Dojezdzamy do niego ok.40km.A sa rodziny ktore pokonuja wiecej kilometrow.Naprawde warto,bo to nie tylko msza swieta,ale takze spotkanie z rodakami.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie