już za kilkanaście dni

Temat przeniesiony do archwium.
Ello! Zobaczyłam tę strone i oniemiałam!!! Po wielu \"przygodach\" z wersją angielską ( zdawałam CAE ) wreszcie coś dla mnie. Wielkie dzięki!!! A wracając do tematu- przede mną maturka ustna z francuskiego... Trochę się denerwuję przed gramatyką ale zobaczymy... A ktoś jeszcze zdaje francuski? A może już zdawał? Odezwijcie się!!! Pozdrowionka T.
:) Mnie też czeka ustna matura z francuskiego. Ja o gramatykę tak bardzo się nie boję, bardziej przeraża mnie słownictwo z artykułu. Wiem, że mój nauczyciel wybierał te teksty z \"nouvel observateur\" (http://permanent.nouvelobs.com) - niektóre są całkiem ciekawe i proste, ale np. te z działu \"sciences\" mają naprawdę wyszukane słownictwo. Poza tym mam jednak pewną blokadę przed mówieniem:/ Pewnie tak jak i u Ciebie - znacznie lepiej stoję z angielskim... No tak, ale jakoś to będzie... Jest jeszcze trochę czasu (wiem, że egzamin będę miała nie wcześniej jak 26. maja:))pozdrawiam
Dzięki za odpowiedź;) Mój egzamin ma być też pod koniec maja... Poza tym egzaminy na studia też mam z francuskiego (iberystyka) więc jednym słowem: nerwówka... Na szczęście mówienie jakoś mnie nie przeraża bo od pierwszej klasy odpowiadamy podobnie jak na maturze... Damy radę! Pozdr. T.
Dzisiaj się dowiedziałam, że ustny francuski mam... 2 czerwca! Jako ostatni z egzaminów! Niesamowicie mnie to cieszy:D Też miałam przez jakiś czas ochotę na iberystykę, ale chciałam zdawać angielski. Już mi tak częściowo przeszło, chociaż kto wie... Można wiedzieć w jakim mieście chcesz studiować? A tymczasem jutro polski:) pa
Ja zdawalam mature z fr (ustna i pisemna)w 2002 roku i zapewniam was ze to naprawde nic strasznego.Ustny nawet jakby sie nie chcialo to sie zda.Matury probne sa zawsze trudniejsze od wlasciwych i na pewno nie dadza jakichs trudnych tekstow.Nauczyciele znaja poziom swoich uczniow.Ja przypominam sobie , ze mialam tekst o AIDS , proste scenki (kupic bilet, wezwac karetke , w restauracji itd)
Zazdroszczę Ci,że juz wiesz kiedy masz ustną-ja dowiem się dopiero 18maja :( Chcę studiować w Poznaniu;) A angielski też będę zdawać bo spróbuję swoich sił na anglistyce(terminy mi pasują)... Jak tam polski? Jakoś mi poszło tylę,że nie wiem co ze sobą teraz zrobić (Będzie ustna, czy nie będzie? O to jest pytanie!) Pozdrawiam T.
Miałaś tekst o AIDS? A masz może coś typu eutanazja, aborcja itp.? Co prawda w lo tego nie zdaję ale mogę mieć na wstępnych... Bede wdzieczna za odpowiedz... T.
No i po pisemnych:) Więcej tego strachu i gadania, niż to wszystko warte! Myślę, że polskiego na 5 nie napisałam, ale kto wie... Za to mam nadzieję, że dzisiejszy angielski poszedł mi całkiem nieźle, tym bardziej, że był dosyć prosty. Ale okarze się za tydzień. Jeśli chodzi o studia, to biorę tylko Wrocław pod uwagę. pozdr
jezu co za tematy! a o samobojstwach albo smiertelnosci na raka nie daja?
a z kolei na egzaminach Cambridge to w kolko a to efekt cieplarniany, a to znow kwasne deszcze.........hahahah
wszystkich takich tekstow szukajcie w repetytorium tematyczno-leksykalnym Mariusza Skoraszewskiego. ja rowniez zdaje mature ustna z francaisa i wierze, ze do 1 czerwca wszystkiego sie jeszcze doucze :p trzymam za was kciuki! p.s. w mojej szkole to sa nawet takie jaja, ze w trzyosobowej komisji tylko jedna nauczycielka bedzie znac francuski:D
U mnie w komisiji podobnie, z tym że francuski zna 2 nauczycieli, ale jedna jest byłą uczennicą tego drugiego i nie sprzeciwi mu się w niczym. Co prawda dyrektorka uczyła sie ponoć dawno dawno temu, więc chyba liczenie do 100 i z powrotem odpoada:D Żartuję oczywiście, ale z tego co wiem, to prawdą jest, ze trzeba po prostu gadać jak najwięcej, wtedy reszta komisji nie ma się czego przyczepić, zwłaszcza jak języka nie zna:D
mam pytanko do marty_102... w jakim woj. pisalas angielski? bo ja w mazowieckim i wcale nie twierdze, ze byl latwy:( sorry za to pytanie na forum francuskim, ale skoro jestesmy juz przy maturach.... bylam po prostu ciekawa... pozdrawiam:* pa
Pisałam w dolnośląskim.
Na forum angielskim chyba już \"rozmawiałyśmy\", ale jestem ostatnio tam jako \"marta...\", bo po prostu nie chce mi się zalogować:/
Fajnie bo ja tez zdaje franciski ustny. Jedyna rzecz ktora mnie dobija to to ze mialam zdawac w czerwcu a okazalo sie ze zdaje za 2 dni. 3majcie kciuki. Strasznie sie boje
Ello! Pisze dopiero teraz bo wcześniej coś mi net nawalał. Polski super-mam 5. A ustny będzie 25 maja... Życzę Wam powodzenia! Pozdr. T.
W komisji u mnie podobnie: 2 nauczycielki od franca i... FIZYK:) Mam nadzieje,że jakoś dam radę. Pa
Cześć:) U mnie też matura wręcz świetnie (ostatnio mam niesamowite szczęście;) ) i polski napisałam też na 5, a angielski na 6 :D
Pojutrze lecę do Francji, więc może trochę potrenuję przed maturą;) Powodzenia, powodzenia... przyda się:)
Francja? Maturę masz jak w banku!!! ;) Baw się tam dobrze... Ja obraniczam się do filmów francuskich podczas weekendu... Pozdrowionka! T.
eee... znając mnie zacznę coś tam po francusku, po czym się zniechęcę i przejdę na angielski:D A Filmy to faktycznie dobra sprawa:) pa
No i jak tam ten cały francuski:>? ja jestem coraz bardziej przerażona;/ Mam jeszcze niecały tydzień - coś da się zrobić... Ale właściwie to nie wiem za co się wziąć, co powtarzać, a z czym dać sobie spokój... Z tego wszystkiego nie robię prawie nic... hmmm.... może zdam:D pozdrawiam, papa
hyhy.. ja na egzaminie (fakt, ze to był dalf) mówiłam o transgenicznych myszach :P jak wychodziłam i mówiłam, jakie pytanie wylosowałam- ludzie zamierali z przerazenia... hehe...bo ja byłam jedyną osbą, która wybrała \'sciences de vie\'
;)
no nie... Mi na razie jednym z trudniejszych tematów wydaje mi sie ten dotyczący artykułu pt. La théorie de la relativité générale sur la sellette... coś tam o Einsteinie;) Mimo wszystko mam nadzieję, że na maturze dostanę coś łatwego i przyjemnego - może być z kultury:)
Mój francuski wspaniale! Mam bdb!!! I wcale nie było tak źle, chociaż tekst miałam okropny: historia tunelu pod kanałem La Manche( same daty brr.... ). Na pewno będzie dobrze...Pozdrawiam. T.
no ja to o transgenicznych myszach po polsku nawet bym nic nie umiala powiedziec:)
Gratuluję - teraz tez i sobie:) Też mam 5:) Mój tekst też nie był za ciekawy: teoria względnosci Einsteina... Za to w scence miałam opisać przyjaciela: piękny temacik:) pozdrawiam, papa
Temat przeniesiony do archwium.