maatura roszerzona

Temat przeniesiony do archwium.
czy jest kots w stanie powiedziec mi jak wyglada matura z franca na poziomie rozszerzonym? czy mozna porownac ja do takowej z j. angielskiego? tzn chodzi mi glownie o poziom, bo nie mam zielonego pojecia czy bylbym w stanie cokolwiek napisac na niej, a rzecz jasna, ze bardziej kuszaco wyglada ta na poziomie roszerzonym. ile lat sie uczyc trzeba zeby podejsc do niej z realnymi szansami? blagam o jakiekolwiek informacje, dziekuje z gory.
Nowa matura na poziomie rozszerzonym jest naparwde trudna. Zeby ja zdac potrzeba 3 lat w rozszerzonej klasie (6 godzin). Oczywiscie jest to usrednienie, mozna sobie poradzic przy pomoce korepetytora i to niekoniecznie od samego poczatku liceum. Niemniej jednak przy 2-3 godzinach w liceum nie ma raczej co o niej marzyc...
dzieki za info. ja mam tylko 2 lata, za to siedze co dziennie nad ksiazkami, a poza tym wlasnie sie zapisalem do szkoly jezykowej. trafilem do grupy, ktora uczy sie juz rok i okazalo sie ze nie jest tak zle, bo radze sobie lepiej od nich. wiec wszystko przede mna. a ile wy sie uczyliscie i czy intensywnie?
Ja zdawalem coprawda stara rozszerzona, ktora nie byla tak trudna (co wcale nei oznacza, ze byla prosta), ale uczylem sie do niej przez 4 lata 5h/tydzien. Poradzilem sobie bez problemu i z nowa tez bym sobie poradzil, ale ile to bylo godzin i to z dobrym nauczycielem... Jednak jezeli dopiero zaczales nauke, i matura nie wisi nad Toba juz w tym roku to bierz sie ostro do roboty! Wszystko jest jeszcze mozliwe, a w 1,5 roku czy 2,5 mozna zrobic naprawde wiele. Powodzenia!
Ja zdawalem coprawda stara rozszerzona, ktora nie byla tak trudna (co wcale nei oznacza, ze byla prosta), ale uczylem sie do niej przez 4 lata 5h/tydzien. Poradzilem sobie bez problemu i z nowa tez bym sobie poradzil, ale ile to bylo godzin i to z dobrym nauczycielem... Jednak jezeli dopiero zaczales nauke, i matura nie wisi nad Toba juz w tym roku to bierz sie ostro do roboty! Wszystko jest jeszcze mozliwe, a w 1,5 roku czy 2,5 mozna zrobic naprawde wiele. Powodzenia!
dzieki. najprawdopodobniej sprobuje podejsc do rozszerzonej jesli nadal bede sie uczyl w tym tempie. dzieki za rade.
A ja mam pytanie. Czy zna ktoś możę jakieś stronki z maturą albo z ćwiczeniami na mature??Bylabym wdzieczna
maciek g z bochni? jaki ten swiat maly... milej nauki, poradzisz sobie.
A ja za rok zdaję podstawową.. mam tylko 3 razy w tyg w szkole, plus w domu sama, a od września zaczynam korepetycje...:D
Temat przeniesiony do archwium.