zestawy na podstawową ustną mature

Temat przeniesiony do archwium.
hej! jeśli mieliście juz ustną podstawową mature z franca to podzielcie się zinnymi zestawami jakie mieliscie! pomóżcie innym.
Za kilka dni maturka a tu nikt nie wpisuje swoich tematow na angielskim i niemieckim jest ich pełno!!!!!!!!!
Wlasnie...ja mam mature w piatek,a niestety ciezko gdzies wyczaic jakie byly tematy...nikt z was nie zdawal podstawowego francuza???
ja zdaje w w srode ... cholernie sie boje ale zdalam juz sobie sprawe z tego ze nie ma co liczyc na zestawy z fracuskiego innych osob ktore juz zdawalay ... a szkoda , bo ludzie ktorzy zdaja angielski lub niemiecki sa w stanie jakos sie dogadac i nawet cale stronki zestawow maja. jak tylko jutro wroce odrazu napisze wam co mialam. 3majcie za mnie kciuki ... :(
Ja zdawalam w 2002 roku i naprawde zapewniam was ze to nic strasznego. Mialam scenki typu : wezwac pogotowie , dogadac sie w sklepie , wskazac droge etc pozatym gramatyka - naprawde najprostsze rzeczy ; wypowiedz na temet przeczytanego artykulu a byl o problemie Aids w Afryce. Voilà, bonne chance !
Gdzies mi sie rzucily w oczy te zestwy.Zobacz na gazecie na forum jezyki obce,tam chyba bylo dosc duzo tego.A pozatym tak ciezko jest o pytania z francuza,bo strasznie malo ludzi zdaje ten jezyk.
Powodzenia! Ja mam maturke w piatek.
to jak? mieliscie juz tą ustną? jesli tak to apraszam :) pooooomocy ;p pa:*
ja jestem wlasnie po i moge juz odetchnac z ulga :) jestem z OKE krakow wiec jakby ktos byl zainteresowany zestawami to mowic bo jak nie to nie che mi sie pisac ... znam 2 zestawy i jeden tak niepelny bo u mnie w szkole zdawalysmy we 3 tylko no ale to zawsze cos ;)
PROSZE NAPISZ !!!! JA ZDAJE JUTRO :)
o roli telefonów komórkowych, wynajmowanie mieszkania przez telefon, opowiadanie współpasażerowi w samolocie o pobycie we francji, poznanych ludziach i przygodzie w drodze na lotnisko, oraz negocjowanie, jestes ze znajomym na kolacji kto ma zapłacić
przepraszam ze dopiero dzis pisze ale wczoraj ta stronka nie chciala mi sie zaladowac :/
ja mialam obrazek na ktorym byl jakis maraton . kilkanascie biegnacych chlopow ;) w zdloz Wisly w krakowie pytania mialam do tego takie : dlaczego onbi w ten sposob spedzaja wolny czas i jaki wplyw ma nas uprawianie sportow
udzielanie informacji : chcesz zdobyc prace. mowisz jakie masz wyksztalcenie jakie masz zainteresowania idlaczego chcesz pracowac
relacjonowanie : wrocilas z wycieczki po Europie. opisz plan wycieczki , z kim pojechalas jakie atrakcje przygotowalo bioro pozdrozy i co zwiedzilas
negocjowanie: kolezanka zaprasza Cie na calonocna impreze , musisz dokonczyc jakis swoj projetk , odmiawiasz i mowisz dlaczego, proponujesz inny termin
moja kolezanka miala obrazek na ktorym byli ludzie na drworcu i cos ogladali (chyba bilet) pytan nie znam ...
A. cchesz kupic tel. komorkowy musziz zapytac o cene
b.impreza sportowa musisz opisac jak tam bylo , jacy ludzie i kto wygral
c. bylas z przyjaciolmi w Brytani . co zwiedziliscie itp
3 kolezanka miala na obrazku bioro , ludzie siedzieli przy komputerach, miala powiedziec jaka prace chcialaby miec w przyszlosci
mam nadzieje ze zxdajesz popoludniu i to co napisdalam jeszcze CI sie jakos sprzyda ... POWODZENIA !!
Zdaje o 15. Dzieki za pytania.Okropnie sie boje.
Nic sie nie boj! ja wariowalam z nerwow juz 4 dni przed egzaminem a okazalo sie nie bylo tak zle:) (zdalam na 70%) zobaczysz ze poczujesz wielka ulge jak juz bedzie po wszytskim. 3mam kciuki! napisz potem jak Ci poszlo !
ja miałam dzisiaj, jeśli komuś sie to przyda bo ma moze jeszcze jutro mature (u mnie w szkole jeszcze polski jutro mają ;p) to podaję mój zestaw:
1. jestes na stażu we Francji chcesz zorganizowac kolacje dla kolegów z firmy w której pracujesz
-poinformuj o swoich planach rodzinę u której mieszkasz
-powiedz co musisz kupić na tą kolacje
-zapytaj gdzie jest najbliższy sklep gdzie mozesz zrobic zakupy

2. Święta Bożego Narodzenia spędzasz u znajomej francuskiej rodziny
opowiedz swojej francuskiej kolezance
-co robiliscie na kilka dni przed świętami
-jakie prezenty kupiłas dla tej rodziny
-jak sie czułas spędzajac swięta u tej rodziny

3. Pracujesz we Francji jako opiekunka do dziecka. Ono nie chce isc do szkoły
-odrzuc jego argumenty
-podaj powody dla których musi isc do szkoły
-zaproponuj mu w formie rekompensaty ze po szkole gdzies razem pójdziecie, zaproponuj gdzie

na obrazku miałam dwójke dzieci, lezały w domu na podłodze i spały za nimi była choinka a w około nich pełno prezentów

pytanie do obrazka: jaki prezent który dostałas w dzieciństwie masz az do dzis i dlaczego

drugiego pytania nie dostała bo widocznie odpowiedziałam juz na nie w opisie obrazka

zdałam na 90% :D:D:D:):):):):):):):):):)

pa
Ja tez zdałam na 90% :):):)
uueeeeeeeee ... to w porownaniu do was wyszlam na tumana :D ale z polaka mialam max wiec sie pocieszam hehehe ;)
Tez z polaka mialam maxa.Ale to byl luz w porowaniu z pisemnymi.Tam juz nie bedzie tak dobrze...tego to sie okropnie boje.
ja prosze o te zesztawy !! bo tez chcialabym zadawac z franca podst. maturke!!! prosze o kontakt na maila [email]
Dzieki trzymajcie sie
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa