pilne pytanie o maturę

Temat przeniesiony do archwium.
hej! nie orientujecie sie moze czy na nowej maturze, w ramach 'obowiazkowego przedmiotu wybranego' mozna wybrac jezyk obcy (oczywiscie inny niz jako 'obowiazkowy jezyk obcy')??? we wszystkich informatorach jest spis przedmiotow i w zadnym nie widzialam jezyka obcego:/ jednak mam nadzieje ze w wyjatkowych przypadkach mozna zastapic przedmiot jezykiem (w koncu to tez przedmiot, co nie?)
moze macie jakies doswiadczenie w tym temacie, bo coraz bardziej zaluje ze nie urodzilam sie pare lat wczesniej i nie zalapalam na stara mature (wtedy mozna bylo wybrac jezyk zamiast przedmiotu, fajnie...). z gory dzieki za rady!!!!
no neistety nie mozna :| gdyby tak sie dalo to wiele osob odpusciloby sobie ten dodatkowy przedmiot na rzecz jezyka. a tak ci ktorzy swoje zainteresowania ograniczaja do jezykow musza jakos przebrnac przez ten obowiazkowy przedmiot. nie raz slyszalem teksty typu 'oby tylko zaliczyc'. powodzenia :)

ja biore gere, wydaje mi sie ze najlatwiej bedzie zaliczyc, jako ze sie orientuje w mapie hyhy
dzieki za info, mimo ze rozwiales moje ostatnie nadzieje:) na pewno nie ma mozliwosci napisania zadnego odwolania? kolejny przyklad na utrudnianie nauki uczniom przez szkole:| to nic, wezme francuski jako dodatkowy, ale przez tych cholernych urzedasów zamiast nauczyc sie go pozadnie, zmarnuje czas na jakis niepotrzebny przedmiot, ale w sumie nie duzo trzeba na te 30proc... zorientuje sie co najlatwiej zdac... no i koniec utopii o szkole przyjaznej uczniom...
ja tez musialam zdawac jakis dodatkowy przedmiot, ale np. historie mozna zdawac podstawowa praktycznie z minimalnym wysilkiem.pozdrowienia dla przyszlorocznych maturzystow!
wow! historie? no podziwiam... ja pojde na latwizne i wezme sobie wos albo geografie bo chce zminimalizowac wysilek na ten niepotrzebny przedmiot:) teraz to tylko sie modlic zeby nie kazali zdawac go rozszerzonego!

do tego wszystkiego, chcialabym zdawac ustnie 2 jezyki (ang i franc) i bardzo mi na tym zalezy. no i mam zamiar napisac pismo do ministerstwa (albo cke)... moze zrobia wyjatek? ale chyba wierze w cuda;)

« 

Życie, praca, nauka

 »

Pomoc językowa