Matura ustna

Temat przeniesiony do archwium.
cześć:) jak będzie ktoś zdawał maturę ustną z francuskiego w tym roku to niech zamieści swoje arkusze które miał.. najlepiej do 24 maja..;)

Zyczę powidzenia na maturze:)
Pozdrawiam
Ja zdawałam wczoraj rozszerzoną. Miałam 19/20, ale dlatego, ze miałam łatwe. Stymulator o zawodach typowo męskich i damskich, pytania miałam o to, czym kierują sie ludzie w wyborze zawodu, a czym kierować się będę ja, co jest najważniejsze w pracy (powiedziałam, że nie tylko pieniądze, ale satysfakcja itp.). Rozmowe miałam na temat, czy należy szanować tradycje (drugiego tematu nie pamiętam, była jakiś zakręcony - emocje :D). Miałam pytania o to, jakie tradycyjne święta polskie mi się podobają, czy w przyszłości, jak będę mieć męża z innego kraju, to będę je świętować po polsku, czy nie (odpowiedziałam, że można połączyć dwie tradycje) i jaka cecha jest potrzebna w nowoczesnym świecie (odpowiedziałam, ze tolerancja). Jeszcze miałam jakieś dwa pytania, ale już nie pamiętam...
Ja zdawałam maturę ustną z j.francuskiego 16 maja.
Poszło mi całkiem nieżle jak dla mnie .ZDAłAM!!!! 9/20
tEMATY moich rozmów sterowanych szukaj w osobnym dziale w nazwie "marura 2008"
życzę powodzenia
Będzie dobrze Pozdrawiam
A pisemną miałam 20 maja jako jedyna osoba zdawałam ten język.Poziom podstawowy ustnej i pisemnej.Pozdrawiam.
Ja juz po ;p 19 :D Pelnia szczescia :D

Jednakze jak dostalem stymulusa to myslalem, ze padne tam ;p Ocieplenie ziemskie :| Drugi o reklamie.

Powodzenia reszscie :)
Gratuluję!
Trudne? Da sie zrobić?
Jeszcze raz gratuluję!!!!
Félicitations Sesaj !!!
w końcu ktoś Cie docenił ;-)

Bonne journée
Ola

ps
a co mozna mówić o ociepleniu klimatu ?
miałam podobny temat na próbnym B2 ustnym i wybrałam cos innego...
Gratuluje :))
Sesaj,
napisz proszę choć po polsku, jakie znasz argumenty odnośnie tego tematu "ocieplenia klimatu (ocieplenia ziemskiego)". To dla mnie ważne, jak wylosuje na delfe to sie załamie (miałam na próbnym)

Pozdrawiam
Ola
Chwila, musze wygrzebac z pamieci :)

Zaczalem,z e dzisiejszy swiat jest coraz bardziej zindustrializowany. Powstaje wiele nowych fabryk oraz jest coraz wiecej samochodow, ktorych spaliny niszcza srodowisko. Powstaje dziura ozonowa itp ;p
Pozniej mowilem dokladniej jakie sa tego skutki. Zaczyna brakowac czystej wody, umiera wiele zwierzat, nastepuje degradacja ziem, zanika roznorodnosc roslinna na ziemi.
Nastepnie o sposobach walki z tym zjawiskiem. To powstaje wiele stowarzyszen, ktore probuja z tym walczyc. Np tworza biopaliwo. Jednakze kazdy z nas moze z tym walczyc, zaczynajac od segregowania smieci ktotych jest rowneiz coraz wiecej.
Podsumowalem mowiac, ze mimo ze swiat jest coraz bardziej zanieczyszczony i powoduje to np ocieplenie klimatu, wierze, ze jezeli wszyscy ludzie zaczna wspolpracowac, to za paredziesiat lat srodowisko moze byc czyste. Powinnismy rowniez myslec o naszych dzieciach, ktore beda zyc przeciez na tej ziemi.

Ufff, jakos to tak wygladalo ;p
Super !! dzięki bardzo ;-)
Ola

PS
cos sobie nasmaruje w domu, czas sie brac do roboty, bo 18.06 egzamin, a ja sie lenie ;-)
Wczoraj poparlałam sobie na skypie z francuską, dobre i to ;-)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa