przedmioty maturalne

Temat przeniesiony do archwium.
piszę z pytaniem: jakie przedmioty i na jakim poziomie musiałabym zdawac, żeby dostac się na romanistyke, jestem szczegolnie zainteresoana UJ, chociaż słyszałam, że są tam wysokie wymagania.. myślałam również o kolegium w gliwicach ;-) z góry dziękuję za odpowedź
Co do UJ... to musisz zdawać rozszerzony francuski i polski "co najmniej" na poziomie rozszerzonym.
Ponoć nie muszą to być akurat francuski i polski, tylko 2 języki nowożytne. Choć jak ktoś poważnie myśli o romanistyce, to faktycznie lepiej zdawać francuski i polski. Ja myślę albo o UJ, albo o UŚ. Ale słyszałam, ze kolegium w Gliwicach też jest niezłe.
czyli mogę na przykład zdawać angielski i polski na rozsz. bo obawiam się, że francuskiego nie zdążę się nauczyć porządnie na rozszerzoną maturę w rok, chociaż bardzo go lubię :c
Z tego, co wiem, to możesz zdawać angielski (jeśli chodzi o UJ). Bo np na UŚ liczy się tylko francuski, ale może być zdawany na poziomie podstawowym
Czy na każde studia językowe typu romanistyka, anglistyka etc. trzeba zdwać polski rozszerony? Chodzi mi bardziej o studia pod kątem tułmaczeniowym, nie o literaturę itp.
Nie trzeba..bo np na UJ możesz soboie wybrac angielski i francuski i nie liczą Ci w ogóle polskiego
na UJ nie liczą polskiego? to miło ;D
a korzystając z okazji mógłby mi ktoś powiedzieć czy kierunek filologiczny wybrany na studiach różni się od kierunku wybranego na Kolegium jęz? Np poziomem nauczania, sposobem nauczania itp?
raczej nie liczą polskiego gdy wybierzesz rozszerzone 2 inne języki nowozytne, prawda?:>
wydaje mi się, ze w kolegium to uczą bardziej samego języka a na filologii od poczatku jakiejs hstorii, kultury itp;] poza tym kolegium trwa 3 lata i uczy do samego zawodu nauczyciela, pozniej mozna isc na filolge robic magistra..
aha jej no to do kolegium na pewno i mama nie pozwoli pójść. powiedziała, że właśnie najbardziej się boi, że po filologii będę nauczycielem ^^" no ale dzięki :)
a nie orientuje się ktoś jaki mniej więcej jest próg na UJ?:>
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa