Matura 2011: pomoc

Temat przeniesiony do archwium.
Witam miłośników języka francuskiego:)
Zależy mi na znalezieniu jakiejś dobrej książki zawierającej testy na poziomie matury podstawowej (ale najlepiej inne niż matury z poprzednich lat czy próbne) i drugiej, w której będą techniczne przykłady listów formalnych, nieformalnych, półformalnych, ogłoszeń, zawiadomień, jak rozpocząć taki list, czym zakończyć itd. Niestety, jak na razie udało mi się znaleźć 2 książki- jedna z nich odpada ze względu na rocznik (2005), a druga to pół-podstawa i pół-rozszerzenie i jeszcze jaka cienka. Ciężko jest znaleźć coś dobrego nawet na bookcity.
Znacie może coś co możecie mi polecić?
Co do księgarni to polecam nowela.net
Do pisania "Jak pisać po francusku?" Ciekawa książka odpowiadająca temu co piszesz w poście
A co do testów to może Delfy? Matura podst. to ponoć A2, ewentualnie B1
Ja korzystałam z książek "Zdam maturę" z Noweli (zdawałam w tym roku, więc i podstawę i rozszerzenie) i książki z Omegi.
Omega to tylko ćwiczenia (plus kilka próbnych arkuszy), natomiast w Noweli masz wszystko - porady, wzory, przykłady, ćwiczenia (do podstawy są 2 części: do ustnego i pisemnego).
Książek do francuskiego szukaj lepiej na ksiegarniaedukator.pl, bookcity to taka bardziej angielska księgarnia :)
Dzięki. A autor Mercier Michel, Gragnic Stephane tak? To ta?
arkusze maturalne stare, próbne itd znajdziesz tutaj http://www.maturalne.net/
dodatkowo polecam stronę z nagraniami i nie tylko http://www.ciel.fr/apprendre-francais/preparation-examen/comprehension-test.htm
a przykładowe listy są w dobrych słownikach pol-fr np z wyd PONS
mam też takie ksero od nauczycielki z przydatnymi zwrotami jak chcesz to mogę Ci zeskanować i przesłać na maila :)
meg997, ja bym prosił o te skany... pryvatne @ vp.pl
Villon13 chętnie, ale coś jest nie tak z adresem ^^"
a czy ja również mógłbym liczyć na takie skany :)) ? byłbym bardzo wdzięczny :)
@meg997 trzeba usunąć spacje po prostu xD
kiedy ja usunęłam spację i po kilku sekundach wysyłania się przychodzi mi wiadomość mailer-daemon, że nie mozna wysłać do Ciebie maila ^^"
Jacques-Quba podaj maila
aaaa villon już wiem o co kaman! doczytałam ^^" sorry za godzinę prześlę raz jeszcze
Cytat: meg997
Jacques-Quba podaj maila

[email] . Pozdrawiam i z góry dzięki :)
Och, też mogła bym prosić? Z rok zdaję maturę, uczę się dopiero od dwóch lat (w sumie teraz drugi rok) i jestem jedną dwóch osób w szkole, która w ogól zdaje francuski xx. Mogę jeszcze długo się nad sobą użalać, ale trzeba byś tFardym, a nie mięTkim XD.

[email] Z góry dziękuję <3.
I powodzenia tegorocznym maturzystom.
[email] rowniez prosze o skany:)
Ja także chciałabym zapoznać się z tymi skanami [email]
poszło i mam nadzieję, że doszło do wszystkich :)
mogę też prosic ?:P

[email]

ja się ogolnie uczę drugi rok, ale zdaję rozszerzenie za rok, w tym roku jade na tydzien do francji w marcu i jeszcze w wakacje moze na wolontariat na dwa tygodnie, a w 3 klasie moze tez cos da sie zalatwic wiec mysle ze podolam :) mam nadzieje!
meg997 czy mogłabym prosić również o przesłanie wspomnianych tu skanów, bardzo by mi się przydały ponieważ maturka juz za 4miesiące, a te zwroty u mnie kuleją...
[email] - to mój e-mail, z góry bardzo Ci dziękuję :)
I dla mnie jeśli można prosic [email] Generalnie chodzi mi o zwroty do wypowiedzi pisemnych, trudno jest takie rzeczy znalezc z francuskiego niestety...

Pozdrawiam tegorocznych maturzystów ;)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Życie, praca, nauka

 »

Pomoc językowa