Matura rozszerzona - pytanie

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
jestem w 1 klasie LO, od września uczę się francuskiego, jednak bardzo zależy mi na zdaniu matury z tego języka na minimum 80%. Francuski mam 5h tygodniowo. Czy jest to możliwe?
Dziękuję i pozdrawiam :)
hej ! jasne że to jest mozliwe potrzeba tylko chęci i motywacji. Matura z francuskiego jest jak mi sie wydaje łatwiejsza niż z angielskiego. Widze że masz 5 h w tygodniu to zdecydowanie sporo. Musisz zwrócic uwage na arkusze zobaczyc jak są skonstruowane ponieważ zawierają pewne schematy i cwiczyc ale jeszcze masz dużo czasu. Zycze powodzenia ja w tym roku zdaje ale zastanawiam sie czy podstawe czy rozszerzenie bo i tak zamierzam isc na inne studia ale chciałam tak dla własnej satysfakcji
Ahh, i zapomniałem dodać, że chodziło mi o maturę rozszerzoną... Miałem zamiar wybrać się na lingwistykę stosowaną, ale patrząc po progach to nawet gdyby mi się udało osiągnąć ten wynik, to raczej nie mam szans dostania się na ang-franc...
I zakladasz to będać już w pierwszej klasie LO, że się nie dostaniesz. Trochę wiary w siebie. Po pierwsze, musisz sobie zadać podstawowe pytanie. Dlaczego chcesz się nauczyć francuskiego? Po to, żeby zdać maturę rozszerzoną na 80% (chociaż do tego czasu wejdzie tyle zmian... w każdym razie ma nie być już podziału na matura podstawowa i rozszerzona, tylko ma być jeden poziom) czy dla własnej satysfakcji, żeby móc powiedzieć: znam dobrze język francuski, potrafię rozmawiać w nim na każdy temat, rozumiem zarówno podwórkowy slang, jak i pana Sarkozy'ego (tak dla przykładu)?

« 

Życie, praca, nauka