podręczni do nauki samodzielnej

Temat przeniesiony do archwium.
Dzień dobry Wszystkim.
Czy możecie polecić jakiś podręcznik do samodzielnej nauki jeż. fr.
Po prostu nie mam czasu i ochoty chodzic na zajecia do jakiejś szkoły jezykowej, a chcę w domu pouczyć się sam.
Codzi mi o taki podręcznik, w którym po polsku opisane jest np. kiedy i jak stosuje się taki a nie inny czas itp.
Pozdrowienia.
Ze starych (!!!) sprobuj "Francuski dla lektoratow" Lebka i Jungmana, tyle, ze z tego co pamietam nie ma kluczy do zadan... Z nowszych "Jezyk francuski dla poczatkujacych" z serii "Ucz sie sam".
mam jedna ksiazke Lebka "Zarys gram. franc.", myslisz ze mozna jeszcze gdzies kupic jego podreczniki?
Łebek to przeżytek i w tej akurat jest duzo błędów
Poszukaj w onet.pasaz, moze tam cos znajdziesz...
ja sie ucze samodzielnie z podrecznika wyd. PONS. do ksiazki dolaczona jest plyta i kaseta. to jest francuski w 1 miesiac dla poczatkujacych, kosztuje ok 30 zl ale jest super. polecam.
Ja osobiscie korzystalam tez z Assimil .Fajna i dowcipna ksiazeczka z kasetami lub plytami. Nadawali go tez kiedys w Radiu Bis z udzialem owczesnego dyrektora Instytutu Francuskiego w Warszawie,Patricka Penot.
Jestem gapa i nie podalam Ci tytulu ksiazki! Assimil to wydawnictwo a ksiazka nazywa sie "Jezyk francuski łatwo i przyjemnie".Ksiazka z kasetami (czterema) powinna kosztowac ok 60 zlotych, a z plytami (tez cztery) 90zl.
Polecam "Francuski w 30 dni" M.Funke Wyd REA Warszawa. Nie chodzi oczywiscie o to żeby w miesiąc wszystkiego sie nauczyć :)) Materiał podzielony jest na trzydzieści lekcji, zawierajacych również jasno wytłumaczone zagadnienia gramatyczne. Słownicwto bardzo bogate. Do podręcznika dołączono kasetę z dialogami, jest też zestaw ćwiczeń z rozwiązaniami. Z tej ksiazki nauczyłam sie samodzielnie francuskiego na poziomie podstawowym. Rónież później często wracałam do wyjasnień gramatyki.
Życze powodzenia
Anka
Acha cena około 30 zł
Jeżeli chodzi o słowniki do francuskiego, to według mnie najlepiej przetłumaczony jest ten z wydawnictwa "DELTA", gdyż po pierwsze w obu jego częściach przy rzeczownikach znajdują się rodzajniki, po drugie zaś, każdy wyraz ma swoje naprawdę czytelne i praktyczne zastosowanie. Dla osób, które dopiero zaczynają się uczyć tego języka, słownik ten jest idealny.
Kokosza Nell moze powiesz cos wiecej o tym kursie ASSiMiL język francuski łatwo i przyjemnie? Jak wygladaja lekcje itp??
Właśnie dziś kupiłem ten kurs ASSIMIL i moge ci coś o tym powiedzić... przedewszystkim słada sie z książki z ćwiczeniami 592 strony (każda strona jest ponumerowana, napisana wymowa i prawidłowa pisownia... bardzo pomocne) i 4 płyt CD z dialogami. Książka to głównie dialogi, na jednej stronie są one po francusku na drugiej po polsku oprócz tego napisana jest ich wymowa. Na płytach te dialogi są czytane przez rodowitych francuzów no i są bardzo zabawne. Narazie nic więcej ci nie moge powiedzieć sam musze się zagłębić w ten kurs :].
Temat przeniesiony do archwium.