francuski, hiszpański czy rosyjski??

Temat przeniesiony do archwium.
mam pytanie. Który język jest z tychtrzech najtrudniejszy, a którego jest się najłatwiej nauczyć??
I który z nich jest najbardziej przydatny w życiu codziennym oraz zawodowym??
Najtrudniejszy moim zdaniem jest francuski.W rosyjskim natomiast jest inny alfabet i dość trudna gramatyka,francuski jest trudny w mowie,piśmie a i gramatyka jest skomplikowana.Hiszpański jest natomiast bardzo łatwy i ma prostą gramatykę.Najbardziej przydatne są:
1.rosyjski i francuski to języki biznesu
2.hiszpański przydaje się jeżeli dużo podróżujesz.
jezeli hiszpanski jest taki latwy to dlaczego tak niewielu ludzi nim dobrze sie posluguje?
wg mnie kazdy jezyk ma w sobie jakas trudnosc, z francuskim walcze od 4 dni :) i go kocham, rosyjski to czarna magia, a hiszpanski rozumiem ( co nie znaczy ze umiem) bo znam portugalski....
jednak zaglosuje, ze najtrudniejszy franc....a co mi tam ;)
Tak sie zlozylo, ze na ruznych etapach zycia uczylam sie tych trzech jezykow...i jednak potwierdze, ze francuski jest najtrudniejszy...Rosyjski mimo roznic pizowni ma wiele podobienstw do naszego jezyka a hiszpanski ...wymowa i pisownia nie stwarza wiekszych trudnosci gramatyka...szczegolnie na wyzszym poziomie oczywiscie trudniejsza...
A co do przydatnosci...rosyjski kiedys znali wszyscy ale teraz coraz mniej mlodych zna ten jezyk...a moze sie przydac. Francuski to jezyk Unii Europejskiej...a hiszpanski ificjalny chyba w ponad 30 krajach...w wiekszosci niestety dalekich...ale piekny.
Hola, Priviet, Salut!!
Ucze sie tych trzech jezykow, nie znam ich na tym samym poziomie. Najlepiej hiszpanski, pozniej rosyjski i od 4 miesiecy ucze sie francuskiego. Uwazam, ze najlatwiejszy jest rosyjski (uwielbiam go), pozniej hiszpanski a na koncu francuski. Mysle. ze duze znaczenie ma to czy chcesz sie uczyc danego jezyka i to przesadza o szybkosci nauki. Nie ma jezykow latwych i trudnych wlasciwie. Wiem, ze czasami decyzja o nauce jezyka obcego wyplywa z koniecznosci i dlatego poszukuje sie tego "najlatwiejszego", warto jednak zastanowic sie, ktory ci najlepiej "lezy", kazdy wie jak nieskuteczna jest nauka bez motywacji,
Pozdr.

« 

Życie, praca, nauka

 »

Życie, praca, nauka