książka do gramatyki

Temat przeniesiony do archwium
Potrzebuję porządną książkę do gramatyki z przykładami tłumaczeniami i ćwiczeniami znacie coś konkretnego??? mam PONSA ale mi nie podchodzi
Bescherelle - "La grammaire pour tous"
ale w bescherelle'u chyba nie ma tlumaczenia na polski z tego co wiem... chyba ze tej osobie chodzilo o tlumaczenia gramatyki po francusku a nie na polski:)
chodziło pewnie o tłumaczenia teorii.
po polsku czy po francusku - jaka różnica? :)
Ja polecam "Język francuski od A do Z" P. Wrzoska, wyd. Kram. Mi ta książka bardzo pasuje, jest wszystko fajnie wytłumaczone po polsku;) Może trochę trudno dostać, bo nie we wszystkich księgarniach jest, ale jest naprawdę fajna;);P
ksiazek jest wiele ale na pewno pons do najlepszych nie nalezy!!nie korzystaj z niego bo zawiera bledy-przynajmniej ja znalazlam kilka......milej nauki :)
"Grammaire expliquee" wyd. (o ile dobrze pamiętam) CLE, taka pomarańczowa w niebieskie kwadraciki. Naprawdę świetna, jest tam wszystko świetnie wytłumaczone, dostępna jest na conajmniej dwóch poziomach, ja mam avance i w sumie znalazłam tam odpowiedzi na większość moich językowych problemów. Polecam też "Grammaire Explicatif", ale ona jest nieco słabsza.
dzięki będę wiedziała przynajmniej za czym sie rozglądać :)
jak ktoś ma jeszcze coś sprawdzonego to piszcie :)
Zobacz też na post emki 22 Książki do nauki.
Przepraszam, ale coś mi się pokręciło z tytułem tej drugiej książki, o której napisałam. Chodziło mi o "Grammaire progressive" :)
dobra jest gramatyka Laroussa taka żółta,jest i po francusku i po polsku
z Larousse mam słowniki służą mi :)
ja mam żółtego larousse'a i zbyt zadowolony nie jestem. to co po francusku jest powtórzone po polsku, czyli 2 razy tłumaczą to samo, a niektóre tematy (np. strona bierna) są potraktowane "po macoszemu"
gdybym nie kupił jej na wyprzedaży za 12zł to bym ją chyba oddał
do cancre, mam pytanie, gdzie mozna w Polsce kupic "grammaire expilqee du francais" i czym si eona rozni od grammaire progressive? wiem ze ta 2 to odpowiednik Murphy'ego, co mi by mi bardzo odpowiadalo, ale spotkalam sie ze stwierdzeniem ze ta 1 jest lepsza, i nie wiem ktora kupic... chodzi mi o to zeby na 1 stronie bylo zagadnienie, a na 2 cwiczenia no i odpowiedzi w ksiazce, bo do grammaire progressive trzeba dokupic...
Temat przeniesiony do archwium

« 

Inne

 »

Życie, praca, nauka