Fiszki i słownik tematyczny

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć! Mam dwa małe pytanka. Uczę się już jakiś czas francuskiego i myślę, że nadszedł czas aby kupić jakiś dobry słownik tematyczny- tak aby miał słownictwo na poziomie matury rozszerzonej. Czy moglibyście coś polecić?
Drugie pytanie jest odnośnie Fiszek. Słyszałam że to dobra metoda nauki. Co o tym sądzicie?
fiszki są ok, ale przerażająca potrafi byc ich ilość. dla 4000 słów masz 4000 fiszek. jeśli o mnie chodzi to odrzucam to
jak wy sie uczycie z tych fiszek?? to na prawde zdaje egzamin??
bo zastanawiam sie czy to ma sens...czy tylko zrobic i zapomniec...
Ja bardzo lubię tę metodę tylko że uczę się inaczej niż to zalecają twórcy... ucze sie słowek kategoriami aż potrafię przerzucając karteczki dobrze odgadnąc wszystkie tłumaczenia. Potem z całymi kategoriami postępuję według zasady .

a co do słownika to na pewno nie polecam tego z Delty-jest bardzo (!) dużo błędów...
no to jak? jaki słownik jest dobry? Bo dalej nic nie wiem...
Nie widziałam w Polsce dobrego słownika tematycznego do francuskiego - sama korzystam z alfabetycznego (kupiłam sobie w Niemczech wydany przez Langenscheidta we współpracy z Hachette), a jeśli chodzi o przygotowanie się z poszczególnych tematów, to po prostu uczę się słownictwa z kolejnych jednostek Vocabulaire progressif du français z CLE - całkiem poukładane (na 3 poziomach zaawansowania) i aktualne. No i kupiłam sobie 2 poziom fiszek z francuskiego - mimo tego, że trochę już się francuskiego uczę (i mieszkałam pół roku we Francji), znalazłam tam całkiem sporo nowych słówek ... Na pewno niezła powtórka - no i też tematycznie ułożone. Ale ze słownikami naprawdę bieda...
dzieki wielkie!
chyba rzeczywiście to jest dobry pomysł. Bo rzeczywiście każdy słownik tematyczny z francuskiego, z tych z którymi się spotkałam jest powiedzmy sobie szczerze nie za rewelacyjny...
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa