Bardzo stary podręcznik...

Temat przeniesiony do archwium.
Blisko trzydzieści lat temu uczyłem się francuskiego. Efekt był na tyle obiecujący, że dość swobodnie porozumiewałem się tym językiem będąc we Francji. Ponieważ na b. długo straciłem z nim kontakt, stałem się wtórnym analfabetą. Myślę, że gdyby udało mi się znaleźć podręcznik z którego uczyłem się wówczas, łatwiej byłoby przypomnieć sobie wszystko to, co kiedyś umiałem. Niestety nie pamiętam tytułu, ale wiem, że była to historia Pierra i Mireille oraz ich rodzin w Paryżu - podzielona na lekcje. Była również do tego płyta analogowa... Gdyby ktoś miał na zbyciu taką książkę, chętnie odkupię!!! Pozdrawiam wszystkich fanów tego języka!
Widziałam w antykwariacie podręcznik z 1978r. "Un jour j'irai à Paris". Może to ten ???
moze chodzi Ci o podrecznik"La France et Les Français"??peut-être "A Paris"??
Dzięki za szybką reakcję! Niestety nie są to podręczniki, których tytuły podaliście. Tym, którzy być może kiedyś zetknęli się z książką, przypomnę tytuł pierwszego rozdziału: "Pierre et Mireille font connaissance". Zapamiętałem to, ponieważ zastosowany tu czas omawiany był duuużo, duuużo później...
szukalem w swioch zbiorach jednak widze tylko te 2 wyzej wymienione . przykro mi ale w mojej miejscowosci zadnych innych nie ma :( radze panu poszukac w zbiorach bibliotek ....
Dziękuję wszystkim!
Oczywiście próbowałem szukać również w bibliotekach... Ale tak łatwo nie zrezygnuję, bo jest to naprawdę super książka!
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe

 »

Pomoc językowa