nauka francuskiego

Temat przeniesiony do archwium.
witam Wszystkich bardzo serdecznie...;)
Jestem w 3 klasie gimnazjum i zastanawiam sie nad wyborem liceum i wydaje mi sie ze w 99% pojdę do klasy dwujęzycznej wstępnej....chciałabym zapytac sie..jak wy zpatrujecie sie na klasy dwujezyczne i czy wydaje wam sie ze lepiej naucze sie na zajeciach dodatkowych czy w szkole majac 18 godzin zajec francuskiego w szkole....
prosze wypowiedzcie sie na ten temat....
z gory dzieki =**
Ni ewiem co prawda z jakiego jesteś miasta, ale poczytaj sobie może http://www.francuski.ang.pl/Liceum_z_j_fr_w_Krakowie_3419.html , tam jest co nieco o szkołach dwujęzycznych.
A jeśli chodzi o opinię, to jako osoba uczęszczająca przez 6 lat najpierw do gimnazjum, a potem do liceum dwujęzycznego, mogę stwierdzić, że nigdzie nie nauczysz się tak dobrze języka jak właśnie w takich szkołach.

Oczywiście można chodzić na dodatkowe lekcje, ale po pierwsze to kosztuje, po drugie na nieobowiązkowe lekcje nie ma się takiej motywacji do nauki jak do szkoły, po trzecie w szkole dwuj. masz kontakt z językiem codziennie i to nie tylko na lekcjach franc., ale i innych przedmiotów.

Z drugiej strony wymaga to dużo pracy i samozaparcia (zwłaszcza klasa wstępna!) i czasami wszystko to odbywa się kosztem innych przedmiotów. No ale cóż...wszystko zależy od tego, jakie masz priorytety...
cześć :) ja jestem jeszcze wstępniakiem tyle że w Łodzi ... moim zdaniem klasa dwujęzyczna jest najlepszym sposobem szybkiej nauki języka (nie wiem jak jest w innych miastach, ale moja klasa byłaby w stanie już teraz dobrze zdać maturę rozszerzoną z języka fr.) .. mimo, że jest czasem ciężko i dopada człowieka wstrętny dół , to jest bardzo sympatycznie .. ja osobiscie, jesli moge wstracic, w tej klasie odkrylam ze francuski jest przepiekny i stał się on moją pasją ...
jeśli chcesz coś więcej wiedzieć ja to wygląda w praniu , pytaj :)
pozdrawiam
Hej! Ja mam 5h tygodniowo i też stwierdzam, ze język francuski to moja ogroooomna pasja! :))

« 

Pomoc językowa

 »

Kultura i obyczaje