Dziewczyny, powiedzcie!!!

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!

Juz raz podobny temat zalozylam. Sluchajcie, chce sie wreszcie zaczac uczyc intensywnie jezyka, mam do wyboru wloski i francuski, jednak ciagle nie moge sie zdecydowac. Chce sie niby uczyc francuskiego, ale mam jakas bariere, bo mowie sobie, ze przeciez nawet jak bede sie pilnie uczyc, to jak ktos cos do mnie powie to nie zrozumiem!! Powiedzcie, czy ja przesadzam? Bo jak faktycznie przesadzam, to bede wdzieczna, jak mi to powiecie, bo wtedy zaczne sie uczyc jezyka zamiast wymyslac 1000 powodow dla ktorych sie go nie uczyc...Jak to jest z tym rozumieniem? Czy te z Was ktore uczyly sie jezyka w Polsce, rozumialy Francuzow po przyjezdzie do Francji??? Ja niestety nie mam kontaktu z zywym jezykiem i nie bede na razie miala dlatego to jest dla mnie bardzo wazne. Ja sie nie ucze dla samej przyjemnosci, gdyz chce w przyszlosci studiowac w tym jezyku. Napiszcie jak to z Wami bylo, to mi naprawde pomoze!

Pozdrawiam!
Jezyk francuski tylko na poczatku wydaje sie trudny (to moje osobiste odczucia), z biegiem czasu zaczynasz dostrzegac pewne analogie do jezyka polskiego, ktorych przybywa z kazda nowonauczona rzecza. Jesli naprawde chcesz sie nauczyc tego jezyka, to zabieraj sie szybciutko do pracy i nie szukaj zadnych wykretow. Nauka jezyka jest dosc specyficza-WYMAGA PRACY WLASNEJ, nie wystarczy tylko chodzic na zajecia jezykowe, trzeba uczyc sie samemu. Pamietaj.
Ze zrozumieniem na poczatku zawsze sa problemy, zwlaszcza jesli ktos usilnie probuje tlumaczyc zdania francuskie na polski (i odwrotnie), -po prostu spolszczenia. Trzeba pamietac, ze nie mozna tego robic, tylko jak najwczesniej probowac "myslec" w tym jezyku. Uwierz mi, ze da sie to zrobic:)
Pozdrawiam
jasne ze warto sie uczyc francuskiego! masz wielka satysfakcje kiedy po latach intensywnej nauki sluchasz sobie np. wiadomosci po franc. no i nie wahaj sie dluzej kiedy tyle osob zachwala ten jezyk, bo i taka prawda. Pozdrawiam!

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa