Czy warto zapisac się na język francuski ?

Temat przeniesiony do archwium.
Jestem pierwszy raz na tej stronie,a trafiłem tutaj ponieważ chcę się zacząć uczyć francuskiego w szkole językowej i tu mam problem czy ten język jest dla mnie odpowiedni. Napiszę tak: w podstawówce i szkole średniej uczyłem się niemieckiego (nawet byłem raz na olimpiadzie z niemieckiego), pomimo, że nic nie pamiętam to mile język niemiecki wspomianm. Na studiach miałem angielski i to był mój największy koszmar przedmiotowy. Wstrętny język. Rok temu zakończyłem na II poziomie naukę hiszpańskiego i bardzo mi się podobało. Znajomi i rodzina podpowiadają mi żebym dokończył na wyższych poziomach hiszpańskich ale ja jako człowiek renesansu :-) zapragnąłem uczyć się języka francuskiego :-) No i właśnie tu do was pytanie czy ten język jest łatwy do nauczenia, czy ma jakąś beznadziejną gramatykę i ogólnie czy dobrze zrobię zapisując się na francuski ?

Z góry dziękuje za opinie.
Jak dla mnie francuski ... mimo z pozoru trudnego do nauczenia akcentu (wymowa) i tych wszystkich daszków, kropeczek i kreseczek nad literami jest łatwiejszy od angielskiego ... gramatyka taka jakaś ... bardziej przyswajalna :) A ty skoro umiesz hiszpański ... to francuski nie powinien ci sprawić żadnych problemów (ta sama rodzina języków, podobieństwa)
Powodzenia :)
Nie umię hiszpańskiego. Ja tylko rok się uczyłem hiszpańskiego więc trudno nazwać moją wiedze znajomościa tego języka, ale dogadać to to się dogadam z Hiszpanem :-) dzięki za odpowiedź i skoro uważasz, że francuski jest łątwiejszy od angielskiego to chyba się zapisze :-)
Nigdy nie powiedzialabym, ze francuski jest latwiejszy od angielskiego...
jeśli naukę języków zaczęłaś od angielskiego to możliwe ..
Czy jest ktoś kto naukę i angielskiego i francuskiego zaczął jednocześnie? Który język wydał mu się łatwiejszy?
chyba ja:)

w podstawówce miałem niemiecki, a szedłem do (starego) liceum do klasy z kontynuacją angielskiego i początkiem francuskiego

angielski znałem z telewizji i tego, co nauczyła mnie znajoma (trochę gramatyki), więc raczej nie za wiele

o ile angielski szedł mi całkiem dobrze (byłem wyjątkiem w klasie bo wszyscy mieli ang. w podstawówkach:), to francuski był dość niejasny i magiczny, a dodatkowo nie miałem nikogo, kto by mi go jaśniej wytłumaczył (nikt ze znajomych nie umiał a forum nie było).

łatwejszy wydawał mi się oczywiście angielski i nie było to tylko wrażenie - lepiej go tłumaczyli, było więcej zajęć, lepszy podręcznik - dlatego więcej wchodziło do głowy i tam zostawało

z francuskim jeszcze przez rok było nienajlepiej, ale się nie zniechęciłem. też się nie zniechęcaj:)
ja tez uczyłam się równocześnie angielskiego i francuskiego i na podtsawie własnych doświadczeń i różnych zasłyszanych opinii mogę stwierdzić, że:

na początku angielski (jako ten powszechnie znany) wydaje sie dużo prostszy, a francuski to czarna magia. Ale po najgorszym i najtrudniejszym początkowym etapie nauki francuskiego, jak już z grubsza przerobi sie gramatykę, francuski staje się naparwdę prostszy. W przeciwieństwie do angielskiego - uczę sie go od lat i im jestem dalej, to tym bardziej jest on dla mnie niezrozumiały i skomplikowany...

reasumując - jeśli do tego coś umiesz po hiszpańsku, to będzie Ci naprawdę dużo łatwiej, bo wiele słów jest do siebie bardzo podobnych. Może będzie Ci ciężko na początku, zanim przyzwyczaisz sie do wymowy i pisowni, ale to z czasem mija :-)
@marrcin
do jakiego "starego" ogolniaka chodziles? Chyba nie miales francuskiego z Alma?:)
zajdziesz dalej to poznasz kręte uliczki francuskiego. też w pewnym momencie stwierdziłem, że to takie proste, a potem d....
Alma nic mi nie mówi. chodziłem do pewnego toruńskiego ogólniaka sprzed reformy edukacji
aha, no ja akurat do starego w Stargardzie Szczecinskim, tez sprzed reformy:)
Dla mnie francuski jest zdecydowanie trudniejszy od angielskiego! Moim zdaniem jest równiez trudniejszy od niemieckiego! Jednak muszę przyznać, że mi się całkiem dobrze uczy francuskiego!=) Chociaż czasem przy 5 godzinach francuskiego tyg., i niektórych rzeczach które robiliśmy, wysiadałam, to bardzo lubię ten język! Polecam naukę francuskiego!
uczę się już 2 lata i jestem zadowolona, wolę francuski niż ang:ładniejsza wymowa i styl, (bo angielski to specjalnie ambitny nie jest) bardziej przyswajalny, choć gramatyka może się wydać trudna, ale trochę pracy i dobry nauczyciel i będzie dobrze, a rzeczywiście podobny di hiszpańskiego nawet w kwestiach gramatycznych chyba...życzę owocnej nauki
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa