Najlepsza ksiązka dla samouka

Temat przeniesiony do archwium.
Właśnie chciałbym się nauczyc francuskiego (a na kurs nie mam pieniędzy ani czasu).
Kup sobie na poczatek jakis Becherelle i slownik tematyczny. Pozniej... ksiazek na rynku jest do wyboru i do koloru, jakie chcesz:) Najlepiej przejdz sie do ksiagarni jezykowej, zorientuj sie sam, co by cie najlepiej interesowalo. Zalezy jakim "typem" ucznia jestes-ksiazki pisane sa pod rozne metody nauczania-nacisk na rozmowki, na tabelki z odmianami i gramatyke, nacisk na jakies zadania do zrobienia, mnostwo jest tego. Sam sie zastanow jak bys chcial sie uczyc i co sprawi ci najwieksza przyjemnosc. A pozniej szata graficzna jest i tak najmniej wazna.
Jesli znasz biegle angielski (biegle=slownictwo z kazdej dziedziny zycia, lacznie ze sprawami prawnymi, rzadowymi, ekonomicznymi i hitorycznymi itd.) to chetnie naucze cie francuskiego wzamian za taki angielski.
pozdro
Mógłbym Cię co najwyżej hiszpańskiego nauczyć. Chcę znać wszystko dobrze, gramatykę, wymowę, rozumienie ze słuchu itp. Wszystkei elementy będą mi potrzebne.
gramatyka-becherelle
wymowa i rorumienie ze sluchu-najlepiej ogladaj sobie filmy francuskie z polskimi napisami-ja sie tak nauczylam angielskiego-i to dziala naprawde. (To wszystko nigdy nie zaszkodzi a pomoc zawsze moze, osluchasz sie przynajmniej)No ale najepsze jednak, a przynajmniej na poczatek bylyby jakies lekcje tête à tête, zebys mogl sie nauczyc wymowy i pierwszych zasad.
Takie jest moje zdanie. Bo ja... gdybym miala sie teraz zaczac uczyc chinskiego, nie znajac kompletnie nic, to jednak wzielabym sobie kilka pierwszych lekcji, zeby sie podstaw nauczyc, a pozniej to jasne-samemu rozwijamy swoja znajomosc jezyka obcego.
Skąd jesteś? Może właśnie ciebie szukam.Znam biegle angielski i szukam osoby znającej francuski do tandemu językowego.Ja jestem z Krakowa. A ty?
Tak, to wlasnie mnie szukasz:):)
Jestem z Toulouse, dlatego tez wymiana jezykowa odbywalaby sie jedynie przez Skype. (Ucze sie tak niemieckiego wzamian za francuski z jednym naszym rodakiem z Polski i to dziala naprawde:) )
Jesli jestes zainteresowana, to pisz na gadu albo mail:
[gg]
[email]

albo na forum oczywiscie::)
a+
czesc michal:)jak idzie nauka francuskiego.ja podobnie jak ty zaczelam sie uczyc sama nie mam kasy na kurs niestety.znam bardzo dobrze wloski i uczac sie francuskiego sprawia mi to ogromna radosc. niestety wymowa trudna:(ale ucze sie narazie z jezyk framcuski w 30 dni i kilku ksiazek z antykwariatow.jest niezle.pozdrawiam izka
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Życie, praca, nauka