Mam prośbę dotyczącą nauki francuskiego!

Temat przeniesiony do archwium.
Mam ogromną prośbę. Chcę nauczyć sie francuskiego samodzielnie. Napiszcie mi w jaki sposób najlepiej to osiągnąć, szczególnie osobie, która nie ma zdolności w tym kierunku. W podstawowce uczyłam się angielskiego i dobrze mi szło, niestety w liceum nie miałam szczęścia do nauczyciela, przez którego mam uraz do mówienia w obcym języku. Kiedy tylko znajduje sie w takiej sytuacji cała sztywnieję, stresuję się i nie jestem w stanie wykorzystać nawet tej wiedzy którą mam. Ale postanowiłam spróbować z językiem francuskim, który b. mi się podoba. Jeśli macie jakieś linki do francuskich mp3, wierszy, piosenek, czegokolwiek co może pomóc to będę wdzięczna. Jeśli macie jakies swoje pomysły na samodzielną naukę to piszcie proszę. Dziękuję z góry.
Czesc ja francuskiego z przerwami ucze sie juz jakies dziesiec lat i nie za wilele umiem ale ciagle sie ucze, planuje teraz jechac na miesiac na kurs na lazurowe wybrzeze, tylko jeszcze musze sie do konca zdecydowac. Mimo wszystko to duzo kosztuje. Nie wiem czy ktos sie ze mna zgodzi ale ja uczac sie jakiegos jezyka najpierw kartkuje gramatyke zeby choc troche wiedziec jak poprawnie cos tam wydukac pozniej slowka poparte telewizja. Mieszkajac w warszawie duzo dalo mi wypozyczanie ksiazek z kasetami, bardzo duzo sie wtedy zapamietuje. Piosenki i wiersze to w wolnym czasie, raczej polecalabym slownik tematyczny i wklepywanie slowek, zaloz sobie moze zeszyt w ktorym bedziesz pisala wypracowania. Naucz sie slowek z jakies dziedziny a pozniej napisz cos na ten temat pa zycze powodzenia
ja na poczatek polecilabym stronke phonetique.free.fr zebys 'zlapala' wymowe;) no i jakis program do nauki fr... podobno tell me more jest dobry (kiedys sama sie do niego przymierzalam) ale jest tez dosc drogi...
a moze kurs w alliance francaise?

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa