Podrecznik do grmatyki

Temat przeniesiony do archwium.
Czy moglby mi ktos polecic dobry podrecznik do nauki gramatyki francuskiej? Jestem na poziomie podstawowym i zalezy mi, zeby wszystko bylo w miare prosto wytlumaczone, najlepiej z przykladami i cwiczeniami.
Temat podręczników poruszany był tu wieele razy, proponuje wpisać w wyszukiwarkę z prawej strony hasło "podręcznik" i znajdzie Ci mnóstwo archiwalnych wątków.
Właściwie to nie znalazłem jednego uniwarsalnego dobrego podręcznika do gramatyki j. francuskiego pomimo ich mnogości na rynku ( w domu mam ich 5 lub 6 ) -ale gdy pojawia się problem to najczęściej uzyskuje odpowiedź w takiej kolejności;
- Zaputanie do uczestników forum
- gramatyka zamieszczona na tej witrynie
- podręczniki do gramatyki wydane przez ESKK
( poziom dla początkujących i poziom dla średniozaawansowanych ( obie w cenie po 19,90 zł,- ( moim zdaniem dobra pomoc i niedrogo ) -
poniżej podaję Ci adres
http://www.eskk.pl/
Pozdrawaim
- Romi_
Polecałabym Ci GRAMMAIRE DU FRANCAIS- COURS DE CIVILISATION FRANCAISE DE LA SORBONNE.,WYDAWN.HACHETTE F.L.E. Nie przerażaj się tym,że jest cała po francusku- ja ją kupiłam po pół roku nauki francuskiego. Jej fenomen polega na tym,że każde zagadnienie jest zilustrowane bardzo prostym przykładem. Korzystam z tej gramatyki w dalszym ciągu, choć jestem na 4 roku romanistyki. Zawiera cała gramatykę francuską, a trudniejsze zagadnienia oznaczone są gwiazdkami. rnJest najlepszą książką z gramatyki jaką miałam w ręce. Gorąco polecam!
Dzięki Mokola za Namiary na tę Gramatykę
sprawdziłek pod adresem księgarni
http://www.amazon.com/
recenzje użytkowników o tej ksiązce -masz racje - są same superlatywy a oto
jedna z nich jn.

........use this book when presenting grammar to all levels of my students. The examples are made for adults, so the teacher needs to plan to change some of the examples given to meet the maturity of his / her students.

I used this as a text book at the Sorbonne, as it clearly explained French grammar and verbs. My students have commented that they understand the way the book (through me) explains grammar rules.

Because it's necessary to explicitly teach grammar, but then quickly move into natural uses of the language, it is necessary to either find the workbooks that go along with this book or to make your own worksheets to go with the grammar. That, or have students create dialogues in which the points are used that they will then act out. This is a great resource
....................

A teraz Mokola powiedz jeszcze gdzie ją można kupic W Polsce i ile kosztuje
Merci d'avace rt Salutation
- Romi-
Ja jestem stałą orędowniczką REWELACYJNEJ książki "Grammaire expliquee" wyd. CLE, jest naprawdę świetna, najlepsza, jaką kiedykolwiek miałam, a miałam ich sporo :)

http://www.bief.org/index.cfm?fuseaction=C.Titre&Tid=8746&E=34
Mikola!
A masz wydanie zielone, czy to nowsze brązowe (Nouvelle Grammaire de la...)
Mi też wiele osób (w tym po romanistyce) polecało tę książkę, ale właśnie zieloną. Nie wiem czy to starsze jest lepsze czy to to samo?

Odpisz jeśli możesz, bo chcę szybciutko kupić albo zamówić! ;))
Pozdrawiam!
Do wszystkich zainteresowanych zakupem książki : "Nouvelle Grammaire du Français Cours de Civilisation Française de la SORBONNE "

Własnie otrzymałam odpowiedź od Hachette Livre Polska w Warszawie, koszt ksiązki to tylko : 67,15 (dla porównania cena z księgarni Edukator w Krakowie 79 zł + 9 zł koszty przesyłki).
Odnośnie przesyłki miła niespodzianka, cytuję :
"Pani Olu, w ofercie edukacyjnej koszty przesyłki pokrywa wydawnictwo. Całkowity koszt książki to 67,15zł."

Pozdrawiam
Oleszka
Dziekuje za informacje Oleszka:)
Również dziekuję za info!
Jeszcze jedno pytanie: ta "oferta edukacyjna" to jest dla każdego czy trzeba być np. nauczycielem języka?
Sadze, że dla każdego kto sie uczy francuskiego.
Ta pani nic nie wspominała, że trzeba byc nauczycielem.
A ja osobiście pytałam jaki jest koszt wysyłki i wtedy okazało sie, że przy pozycjach edukcyjnych wynosi "0" zł.
Mysle, że gdybym chciała zakupic inne książki, np. jakąś powieść czy cos w ten deseń to wtedy płaciłabym koszt ks. + koszt wysyłki.

Pozdrawiam
@+ Ola
ok rozumiem!
jeśli tak, to to jest naprawdę dobra cena.

Pozdrawiam :)
Hej , Cancre <
Chciałbym Ciebie poprosić pięknie o szeczgóły - którą z tych gramatyk miałaś na mayśli
W swoim postcie podałąś tytuł ;Grammaire expliquee
ale pod ttym tytułem an rynku są następujące pozycje :
***************************************************************
1.- Grammaire expliquee du francais niveau debutant exercices 2[tel],90zł
2.- Grammaire expliquee du francais niveau debutant livre de l`eleve 2[tel]zł
3.- Grammaire expliquee du francais niveau intermediaire exercices 2[tel],90zł
4.- Grammaire expliquee du francais niveau intermediaire livre de l`eleve 2[tel]zł
***********************************************************

Którą z tych pozycji miałaś na myśli ?

POzdrawiam
i dzięki za odpowiedź
-Romi-
Oleszka mam pytanie -kupiłaś sobie tę Grammaire?
Chciałabym wiedzieć czy naprawdę jest bezpłatna przesyłka i jak długo czekałaś na książkę od zamówienia?

Jeśli tu zajrzysz to będę wdzięczna za odpowiedź:)
Romi: odpowiadam, choć widzę, że to dość przestarzały post:)

Kiedy ja kupowałam Grammaire'a (podręcznik), była tylko jedna wersja, bez żadnych poziomów. Ten podział na debutant i intermediaire wprowadzili w kolejnym wydaniu i jak sądzę, to co ja mam, odpowiada intermediare, ale prawdę mówiąc nie jestem pewna, bo nie miałam okazji ich porównywać. Ale jak by nie było, zapewniam, że ksiązka jest świetna:)

Jest też z tej serii Vocabulaire, jeśli kogos interesuje słownictwo od strony słowotwórczej, zagadnień typu prefiksy i sufiksy itp. No i jeszcze ćwiczenia.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe

 »

Życie, praca, nauka