Jakie pomoce naukowe beda dla mnie odpowiedne?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam :)
Ucze sie j. francuskiego drugi rok w LO, mam 2 h francuskiego tygodniowo. Polubiłam ten jezyk ale chciałabym miec wiecej godzin tygodniowo poniewaz 2h to za mało a poza tym profesor musi czasem mojej grupie tłumaczyc np. czas imparfait przez 5 lekcji :( (i w zwiazku z tym jestem przez moja grupa "zacofana") wiec skromnie mowiąc jestem najlepsza w grupie. Niestety to jest raczej niemozliwe bo nie mam zbytnio czasu zeby chodzic na jakis dodatkowy kurs poniewaz ucze sie jeszcze dodatkowo po szkole j. angielskiego i czesto wracam pozno domu (to takze przez dojazdy) a potem musze znalezc czas na uczenie sie i odrabianie lekcji. Wiec z zwiazku z tym chciałabym sie uczyc sama w domu np. w weekendy lub w wolnym czasie( za pomoca podrecznikow, programow, slownikow) Dlatego bardzo prosze o rade: jakie powinnam zakupic pomoce do samodzielnej nauki? Oczywiscie za przystepna cene. Prosze, doradzcie mi. Bede bardzo wdzięczna :)
sprawa jest dosyc trudna, bo nie piszesz, na jakim jesteś poziomie, i czy gdzies niedaleko jest jakis dostep do ksiazek(bilblioteka, ksiegarnia), no i z jakiego podrecznika korzystasz. Możesz to okreslić?
Jestem na podstawowym poziomie, ucze sie francuskiego dopiero drugi rok, a korzystam w szkole z podrecznika connexions poziom 1. Natomiast mam dostep do wielu księgarni tylko nie wiem jakie podreczniki i pomoce beda dla mnie odpowiednie skoro mam zamiar uczyc sie sama. Ponawiam prosbe o rade. Z góry dzieki :)
No dobra, a teraz możesz podac maila, to bedzie mozna podac konkretniejsze rady.
pozdrowki!
Oto moj adres [email] Dzieki i rowniez pozdrawiam :)))