nauka języka;)

Temat przeniesiony do archwium.
hej;) ciekawi mnie czy wśród osób dobrze znających francuski (np mających jakieś certyfikaty, albo i nie bo nie tylko to jest przeciez wyznacznikiem znajomosci jezyka;P) sa osoby które równocześnie bardzo dobrze znają np angielski lub inny język;P znam osobe, ktora ma zdanego DALFA z franca i zdaje teraz CPE z angola;P
a wy (pyt tez do tych "jednojezycznych-francuskich":P jak sie uczycie tak na codzień? nie chodzi mi o jakies kursy itp tylko taka nauka wlasna;P macie np jakis plan, ze codziennie uczycie sie kilku nowych slowek itp? a moze macie jakies wlasne ciekawe metody nauki francuskiego? mam nadzieje, ze za bardzo nie nagmatwalam w tej wypowiedzi:P ;)
Salut! Ja zaliczam się do tych jednojęzycznych- francuskich:-) Moja "nauka własna" polega na klasycznym czytaniu książek i rozwiązywaniu cwiczeń (jednak żeby uczyc sie w taki sposób, muszę cos naprawdę lubic, inaczej by nie poszło:-), ale oglądam też tv5 i koresponduję z Francuzami:-)
Ja również jednojęzyczna :) Oglądam TV5, francuskie musicale, słucham francuskiej muzyki...rozmawiam ze znajomymi z Francji + tłumaczę wywiady i inne z francuskimi artystami - tak najlepiej zapamiętuję słówka.
Polecam nauke ze slownikiem. Przeczytaj 2-3 strony dziennie ;-)
hejak,
a ja sama nie wiem, ktory jezyk jest moim ulubionym...
moja pierwsza miloscia byl niemiecki, pamietam ze uczylam sie slownika na pamiec...internetu jeszcze nie bylo u nas, dostep do zagramanicznych gazet tez byl bardzo trudny...ale sie udalo, duzo pomoglo mi ogladanie niemieckiej tv, teraz jestem po germanistyce, ktora zaczelam na UW a ukonczylam tu we Fr, francuski przychodzil mi powoli i bez wiekszych trudow gdyz zostalam we Fr,

nauke angielskiego zczelam pozno, jakies 3 lata temu, kursy, tv, gazety, pobyt 4mczny jako au pair w irlandii dal chyba najwiecej; teraz moge komunikowac, pisac, czytac ksiazki w tym jezyku,choc niewatpliwie nigdy nie naucze sie go w takim stopniu w jakim znam niemiecki i angielski
i bardzo ciesze sie, ze sie zawzielam, zeby sie angielskiego nauczyc, teraz uzywam tego jezyka bardzo czesto w pracy i niezaleznie ile jezykow i jakie jezyki znacie, angielski moim zdaniem powinien znac kazdy...

pozdrawiam wszystkich , ktorzy dzielnie ucza sie jezykow! droga jest daleka, ale potem satysfakcja jest duza, jak czlowiek potrafi sie dogadac jadac w swiat:)