od czego zacząć?? :/

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 31
poprzednia |
Witam wszystkich:)

Mam do was takie pytanko:)

Od czego najlepiej zacząć naukę francuskiego? Od gramatyki czy słówek?

W sumie moja nauka fr zaczęła się już w podstawówce ale umiem z tego podstawy bo w gimnazjum i liceum francuski znow zaczynałam od podstaw a moja nauczycielka hmm bez komentarza :/

A teraz wyszło, że za 3 miesiące wyjeżdżam do Paryża do pracy i francuski jets mi potrzebny, głównie wymowa bo pisać to w sumie umiem lepiej niż mówić, wogóle strasznie boję się mówić do Francuzów moim "super" francuskim :(

więc od czego zacząć czego się uczyć jakich wyrażeń, zwrotów, żeby tam się dogadać:/

Dzięki z góry za pomoc:)
Nie przejmuj sie! W naturalnym sdrodowisku nauka idzie szybsciej...i nie bedziesz sama : Polacy sa wszedzie w paryzu!! Nie masz pojecia. Czesto slysze cos po polsku na metro(politain).Pozdrawiam ;)
Fajnie że chociaż ktoś mi odpisał:) Mam nadzieje, że jest tak jak mówisz i szybko złapię francuski, ale to dopiero na miejscu, a od czego zacząć teraz?
Wiesz moim zdnaiem grmatyka imoienie musi isc w parze ja np nie potrafilabym mowic nie widzac zdnaia napisanego czasem bo jedno opiera sie na drugim no ale slownictwo tez warto znac zeby w miare cos pow wiec jesli umiesz troche gramatyke to proponuje podstawowych slowk sie pouczyc np z vocabulaire progressif du francais debutant lub intermediaire albo communication progessive du francais tam sa dialogia zarazem slownicto pozdr
Niestety, nie należy oddzielać gramatyki od słówek. Podstawą jest wybranie dobrego podręcznika, proponuję Tempo 2, Le Nouveau Sans Frontière lub Panoramę. Znajdziesz tam gramatykę i zadania do niej, a wśród tych zadań - obrazki. One zazwyczaj są tak dopasowane, że żeby je opisać, trzeba używac danej struktury. Warto też używać struktur, które poznałaś wcześniej, nawet jeśli polecenie tego nie wymaga.
Jeśli tswierdzisz, że Twoje słownictwo jest naprawdę ubogie, to przygotuj sobie najpierw listę potrzebnych słów i potem dopiero opisuj. Jasne jest, że trzeba mówić na głos, ale się nie przejmuj - dobzi uczniowie często "gadają sami do siebie".
Po jakimś czasie, jak już się wprawisz, to będziesz sama umiała znależć sobie obrazki lub zdjęcia do opisywania (np. w gazetach).
Ale ważne jest też, żeby się osłuchać z językiem mówionym. Warto więc oglądać filmy francuskojęzyczne i słuchać radia francuskiego w sieci. Na stronie www.rfi.fr znajdziesz zawsze ostatni serwis informacyjny w normalnej wersji i w wersji łatwiejszej. Warto tego sobie posłuchać kilka razy. Poza tym, na tej stronie są też zapisane różne audycje z pytaniami do nich - sprawdzisz sobie, czy dobrze rozumiesz to, co mówią.
I czytaj prasę francuską, np. L'Express, Le Nouvel Observateur, Le Point, Le Figaro. Warto wiedzieć, co się tam u nich dzieje;). Zawsze będzie o czym pogadać, jak już zamieszkasz we Francji, i wzbogacisz sobie słownictwo.
I ostatnia moja rada: poszukaj sobie osoby do korespondowania w mieście, w którym zamieszkasz. Możesz to zrobić dzięki stroni www.sharedtalk.com. Native pomoże Ci w problemach językowych, no i będziesz mieć na miejscu kogoś znajomego. Zawsze to milej, jeśli nie wszyscy są obcy.
A jeśli masz trochę kasy, to załatw sobie konwersacje. A może przekonasz się, że wcale tak źle nie mówisz?
Wszystkie te "sztuczki" sprawdziłam na sobie i działają. Spróbuj, nic nie tracisz.
Pozdrawiam!
Bon courage!
dzięki bardzo za rady:) staram się uczyć słówek i też ćwiczyć gramatykę, ale samemu to tak trochę ciężko, niestety na korki nie mam kasy, bo musze zbierac na wyjazd muszę sama sobie jakoś dać rade:) mam nadzieje, że bedzie ok:)
jak chcesz i podasz maila to moge ci przeslac taki kurs chyba spoko sciagnelam z emule pozdr
super dzięki:) mój mail [email]
a czy moglabys i mi wyslac:> bylabym wdzieczna :) [email] pozd :)
A czy mógłby mi ktos z Was przesłac tez ten program na maila? Byłabym bardzo wdzieczna. To moj adres [email]
ja tez bardzo bym poprosił.....
[email]
Ja także poprosze o ten kurs

[email]
jesli to mozliwe to i ja poprosze:
[email]
Pozdrawiam :-)
też byłabym wdzięczna
[email]
ja też bym prosiła :)
[email]
Ja też poproszę [email]
mogę prosic o kurs francuskiego - słówka,gramatyka na e-maila / ten z emule / z góry dzięki
mój e-mail: [email]
i ja...:) [email]
Ja też byłbym bardzo wdzięczny za ten program - [email]
merci d'avance :)
to ja tez bym prosila;)
[email]
Poproszę i ja :) [email]
mnie też bardzo zależy na tym programie,proszę o przesłanie,jeśli to jest możliwe
[email]
Jak wszyscy to i ja bym się chętnie załapała, jeśli to możliwe:) Mój e-mail:
[email]
Z góry dziękuję!
We wrzesniu wyjezdzam do Lyon, taki kurs bardzo by mi pomogl w nauce. Moj mail [email] z gory bardzo dziekuje za przeslanie kursu, mam nadzieje ze nie bedzie to zbyt duzy klopot
ja też bym prosił: [email]
Ma ktos jeszcze ten kursik moze??? Bylabym wdzieczna bardzo: [email]
Prosiłbym o przesłanie na [email]
to ja też bym prosiła;) [email]
Z góry Dziekuje:)
Głupio mi tak prosić ale czy ktoś mógłby mi przesłać ten kurs? z góry dziękuję :) [email]
czy mglbys mi tez przeslac ten kurs
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 31
poprzednia |

« 

Pomoc językowa

 »

Inne