Pomozcie mi luudzie.

Temat przeniesiony do archwium.
Otóż tak.
Ucze sie francuskiego niby 4 rok, ale wiecie jak w gimnazjum nic sie nie naucyzlam a ostatnio jakos tak pokochalam ten jezyk... Od pazdziernika zaczelam b. intensywnie sie uczyc francuskiego idzie tak srednio chyba, chodze jeszcze na dodatkowe zajecia ale to tylko (!) 2 godziny w tygodniu... I teraz staram sie o przeniesienie do szkoly gdzie jest 6 godzin lekcyjnych.Ale i tak boje sie, ze matury rozszerzonej nie zdam, tym bardziej na UJ sie pewnie nie dostane...:( I to jest tragedia.

Dlatego chcialabym sie do Was zwrocic o pomoc:) Chce z kims porozmawiac po francusku przez GG , jesli ktos z Was zechcialby mi pomoc, bylabym bardzo, ale to bardzo wdzieczna.!!

A teraz pytanie z innej półki zupelnie...
Czy macie jakies informacje o studiach we Francji?
Zasady rekrutacji na poszczególne uczelnie, jak to jest ze stypendiami??
I jak jest z przyjęciem osob z zagranicy? Czy maja takie same szanse, czy moze trzeba zdawac dodatkowe egzaminy ze znajomosci jezyka, i czy matura nasza tam sie liczy? W ogole jak to tam wyglada?
Przepraszam, ze tyle pytan na raz, ale bardzo zalezy mi na uzyskaniu odpowiedzi.
Moj nr gg - 6245416, e-mail - [email]
Co do studiów zajrzyj do EduFrance w instytucie francuskim w Warszawie, ul. Senatorska 38, albo chociaż na www.edufrance.fr czy coś takiego. To jest specjalny serwis dla cudzoziemców, którzy chcą studiować we Francji, i raczej nikt nie powie Ci tego, czego tam nie ma. Są chyba listy uczelni w zależności od kierunków, i musisz skontaktować się np. mailowo z wybraną uczelnią bezpośrednio co od rekrutacji.
Raczej nie przyznają Ci stypendium na I roku bo chyba nie dają socjalnych cudzoziemcom, tylko za naukę, ale to już na II roku i jeśli będziesz mieć dobre oceny.
Językowo wymagany jest egzamin z francuskiego, chyba że masz DALF C2, starego Dalfa B4 albo maturę dwujęzyczną. Chociaż słyszałam, że nie wszystkie uczelnie tak bardzo wymagają tego egzaminu, więc znów odsyłam bezpośrednio do źródła.

Pozdrawiam i powodzenia

« 

Pomoc językowa

 »

Nauka języka