Trudne początki:p

Temat przeniesiony do archwium.
Mama mały problemik:/ Od zawsze chciałam uczyć się języka francuskiego, ale w mojej mieścince nie ma ani szkół językowych, ani nauczycieli tego języka. Postanowiłam więc uczyć się sama. Czy moglibyście polecić mi jakieś książki, strony internetowe, a może odpowiednie ćwiczenia z tej strony, dzięki którym mogłabym uczyć się sama OD PODSTAW? Z góry dziękuję:)
Widzisz, francuski to trochę specyficzny język. Trudno nauczyć się go samemu, nawet jeśli masz duże zdolności językowe albo już jakiś język porządnie opanowany. Nie chodzi o pisownię - chodzi o mówienie i horror, jakim jest zrozumienie cóż takiego te istoty do ciebie mówią. Możesz spróbować zacząć uczyć się sama, ale lepiej, żebyś jednak poszukała potem kogoś, kto ci pomoże. W każdym bądź razie, jest mnóstwo programów do nauki.
Jeśli nie masz komputera w domu, to możesz zacząć od kursów PONSa, ale ja osobiście nie bardzo je lubię, choć wiele osób je sobie chwali. Możesz kupić jakieś zwykłe podręczniki szkole, ale tam często nie ma odpowiedzi, więc jednak do samodzielnej nauki nie polecam. Są też audio-kursy z edgarda (www.jezykiobce.pl). Możesz rozejrzeć się za innymi książkami na www.merlin.pl. Ja osobiście polecam ci zakup wzorów odmian czasowników z Langenscheidta, krótkiej gramatyki z PONSa albo jakiejś innej (tylko nie kupuj tej z Lektorkletta), no i poza tym przydałby się zapewne dobry słownik.
A jeśli masz komputer, to jesteś w o wiele lepszej sytuacji. Możesz kupić tell me more, ale cena za pakiet (czyli poziom 1+2+3) na allegro to 300 zł, a w sklepie 399. Sporo. Za kurs podstawowy (1) to 155 zł, a na allegro nie widziałam sprzedawanych osobno. Poza tym polecam ci słówka z edgarda, czyli Profesor Pierre: słownictwo. Odradzam natomiast mówisz i rozumiesz albo francuski w pigułce z tego samego wydawnictwa (ja próbowałam w ten sposób z włoskim, ale bardzo się zawiodłam). Oprócz tego jest jeszcze mnóstwo innych programów, które znajdziesz na www.merlin.pl. Nie wszystkich używałam, więc trudno mi powiedzieć, jaki będzie efekt nauki z nimi.
I to chyba tyle. Musisz jednak pamiętać, że wszystkie te kursy bez nauczyciela nie pozwolą mówić ci po francusku, zresztą w ogóle w jakiś dobry sposób się nim posługiwać. Na pewno czytanie artykułów czy oglądanie niektórych programów w TV będzie w miarę możliwe, ale nie prawdziwe posługiwanie się językiem. Dlatego radzę ci po samodzielnym opanowaniu podstaw znaleźć jednak nauczyciela albo pojechać do Francji czy Belgii na wakacje.