Rozumienie ze słuchu

Temat przeniesiony do archwium.
drodzy Frankofoni, znacie moze jakies ciekawe pozycje jesli chodzi o ksiazki zawierajace cwiczenia ze sluchu? chodzilo by mi o zbior testow plus jakas plyta CD. Bede wdzieczna za wszelskie informacje.
"Test de Conaissance du Francais - activités d'entrainement" - guide officiel TCF / edition Didier avec CD AUDIO
język francuski wydawnictwa Omega...poziom podstawowy i rozszerzony...niby przygotowane pod ćwiczenia maturalne, ale dają rade :)
Hej,
No np :
1) "Compréhension orale niveau 1" (lub 2 lub 3) + CD audio Michèle Barféty, Patricia Beaujouin 2006 CLE International
2) "Expression orale niveau 1" (lub 2 lub 3) + CD audio Michèle Barféty, Patricia Beaujouin 2006 CLE International

Z tym, ze są to raczej podręczniki z zadaniami do nagrań, a nie typowe testy.
Trzy poziomy są ze względu na trudność, a przygotowują pod katem egzaminów DELF.

Poza tym można posłuchać na stronie CIEP (czyli egz. DELF) przykładowych nagrań do egz. ustnych DELF i DALF (wszystkie poziomy po kilka nagrań). Do tego można sobie wydrukowac tam tez testy i wykonać polecnia do tych nagrań.
http://www.ciep.fr/delfdalf/sujet.htm

Pozdrawiam
Oleszka
Dziekuje wszytskim, ale mam jeszcze pytanie do Oleszki
A czy posiadasz ktoras z tych ksiazek?:> a konkretnie chodzilo by mi o "comprehension orale" dla poziomu podstawowego, jesli tak to czy
mozesz mi powiedziec jak ta ksiazka jest? co jest w srodku?
Hej ;-)
Nie wiem jak Ci to opisać... Ja mam poziom 2 czyli średni a nie podstawowy.
Generalnie to jest 5 tematów, a do każdego 3 rozdziały.
Każdy rozdział to zestawy różnych ćwiczeń do nagrań na płytce.
Kurcze nie wiem co Ci napisać jestem w pracy.
Ale w domu zobacze, to napisze Ci wiecej, jak chcesz to moge podać tytuły rozdziałów.

Pozdrawiam
Ola
Tak jak juz pisałam w tym "Compréhension orale" niveau 2 jest 5 unités, kazda czesc z 3 lekcji (kazda lekcja składa się z 3 części repérer, comprendre, réagir).

Części i lekcje :
1) La vie professionnelle
l.1 Trouver un emploi
l.2 Faire carrière
l.3 Rencontrer des difficultés

2) Tout ça c'est du passé
l.1 Relater des faits passés
l.2 Racontrer la vie des gens
l.3 Témoigner

3) Le temps libre
l.1 Pratiquer un sport
l.2 Faire la fête
l.3 Avoir des activités culturelles

4) Le monde et moi
l.1 Vivre en famille
l.2 Avoir des amis
l.3 S'intéresser aux autres

5) S'informer, communiquer
l.1 Découvrir l'information
l.2 La télé, pour quoi faire
l.3 Utiliser la technique

Poza tym przy kazdej lekcji wystepuje objectif fonctionnel, grammaire i lexique.
I tak np w 1 czesci 1wszej lekcji do "Repérer" sa 2 strony cwiczen, do "Comprendre" i do "Réagir" tez po 2 strony - wszystko do nagrań na płytce.

Od niedawna mam te książke, ale z tego co zdążyłam sie juz zorientować jest bardzo sympatyczna do nauki ;-)

Oprócz tego 2 książka "Expression orale" - ta pozycja jest opracowana podobnie tzn. 5 czesci po 3 lekcje- inne tematy.
A każda lekcja składa się z cwiczeń podzielonych na : Imiter, Interpréter et s'exprimer. A zawiera do tego : Objectifs fonctionnels, outils et civilisation.
Do tej ksiązki także jest płytka z nagraniami.

Mysle, że cześć 1wsza jest wydana podobnie tylko ma inne tematy i inne zagadnienia gramatyczne.

Pozdrawiam
Ola
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Życie, praca, nauka

 »

Życie, praca, nauka