potrzebuje słówek, medycyna, choroby, lekarze

Temat przeniesiony do archwium.
Potrzebuje słówek z chorobami, nazwami specjalistów lekarzy, oraz ciekawymi zwrotami medycznymi, ale raczej takimi z życia, czyli np. amputowana kończyna, odcięta głowa, zniszczone płuca (przez palenie), zgniecione ciało(przygniecione), martwica, zainfekowany, rana postrzałowa, poparzone ciało(zwęglone), urojenie psychiczne, halucynacje itd

Słówek potrzebuje tak by na lekcji móc zaprezentowac, oczywiście forma po francusku i obok tłumaczenie... ;) zakres nazw specjalistów, zwrotów i chorób adekwatny do poziomu wiedzy 3 klasy LO, podstawowy kurs francuskiego
Słyszałeś o takim wynalazku jak słownik? Wiem, egzotyczna rzecz jak na liceum, ale nie zabije cię...od razu.
Poszukaj w słowniku zamiast składać zamówienie jak na jakiegoś kotleta...
No co Ty Marcin słownik do Liceum ???
Przecież to wynalazek dla dinozaurów ;-0)))
Broń Boże nie chciałam nikogo z korzystających obrazić!
Współczesna młodzież (zaznaczam są wyjątki) woli skorzystać z pomocy innych niż samemu zakasać rękawy do roboty... a jak nie pomożesz to jeszcze potrafi wyzwiskami obrzucić, no bo przecież to im się NALEŻY ... Tyle się juz tutaj naoglądałam tych "leserów" że czasami to już mi się śmiać chce (choć to wcale nie jest śmieszne).

Pozdrawiam
Ola
myślę, że dobrym pomysłem byłoby wypuszczenie słownika na Xboxa lub PSP3
za przeproszeniem walicie offtopy i nie wnosicie nic konstruktywnego do mojego topa, jak macie gdzies dobry darmowy slownik pojec medycznych z francuskiego z polskim interface to podajcie link, bo teraz to jestescie puste osły ktore nie potrafia pomoc, slowem chamstwo i bydlo na salonach...

Olu tits or gtfo
darmowy słownik jest na onecie. nie jest to słownik medyczny, ale nie wymagaj za wiele.

z poważaniem,
gtfou2
No tak dużo sie nie pomyliłam.... po prostu TUPET NIE Z TEJ ZIEMI !!! i do tego CHAMSTWO JAK SIĘ PATRZY ! wiesz co żal mi Cie.
Nic dodać nic ująć !!!
Spoko ;-) a co ja tam podałam, imię, nazwisko i miasto et ... c'est tout.
Ach pardon, mes écoles. Pas de portable, pas de pseudo.
Nie mam zni merca, ani jachtu, ani haciendy ;-))) słowem jestem małą rybką niewartą zainteresowani ;-))

Pozdrawiam
Ola
Oleszka znając Twój skype mogę obrabiać banki internetowe. DDD
http://www.e-francuski.pl/slowka.html
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie