Biblioteka francuska w Warszawie?

Temat przeniesiony do archwium.
Hej. Czy ktoś może orientuje się gdzie w Warszawie mogę znaleźć bibliotekę, która udostępnia francuskojęzyczne książki? Może studenci romanistyki mogliby się pochwalić skąd czerpią literaturę i materiały w tym języku? Słyszałam, że Institut Français Varsovie ma pokaźne zbiory, ale nie wiem do końca na jakiej zasadzie to działa, tzn. czy jest tam jakaś biblioteka, w której można normalnie wypożyczać książki, czy może możliwe jest tylko korzystanie na miejscu? Poza tym, czy trzeba być uczestnikiem kursów organizowanych przez IFV aby móc z tego korzystać, czy niekoniecznie? Bądź jeśli nie w IFV to gdzie mogę znaleźć pozycje francuskojęzyczne?

Z góry dzięki za wszelkie informacje.

Pozdrawiam
Tak się składa, że ja korzystam ze zbiorów IF w Warszawie. Nie trzeba być zapisanym na kurs, żeby móc korzystać z Mediateki. Wystarczy wyrobić sobie kartę i opłacić raz na rok 40zł, jeśli jesteś studentką 30zł, a jeśli uczęszczasz na kurs francuskiego w IF to można korzystać za darmo. Do dyspozycji masz oczywiście sporo książek, poza tym czasopisma, filmy, płyty z muzyką i filmami, jest też czytelnia ze słownikami, są stoliki i sympatyczne Panie bibliotekarki ;) Tu masz adres internetowy: http://www.ifv.pl/?id=3&lang=pl W IF jest też księgarnia z francuskimi książkami, poza tym w Warszawie przy IR na UW działa chyba biblioteka, może tam coś znajdziesz.
Podrawiam

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia