Dobra gramatyka na poziom zaawansowany??

Temat przeniesiony do archwium.
Czy może mi ktoś polecić jakąś dobrą książkę do gramatyki, w której byłoby objaśnione naprawdę szczegółowo wszystkie zagadnienia gramatyczne (mam na myśli objaśnienia + ćwiczenia) na poziomie zaawansowanym? Mam już dość dobrze opanowaną gramatykę i teraz chciałabym poszerzyć wiadmości, chodzi mi bardziej o coś co wyjaśniałoby te najtrudniejsze zagadnienia, niuanse itp. Z góry dziękuję ;)
Jak zwykle dwa pytania na początek. Czy możesz poszaleć finansowo i czy mieszkasz w dużym mieście.
Dobre są gramatyki wydane przez francuskie wydawnictwa.
W Polsce też ostatnio wyszło kilka ciekawych rzeczy.
http://www.nowela.pl/ksiegarnia-jezykowa/jezyk-francuski/pomoce-jezykowe-1-2/p/1
Poszukaj na Amazonie jakie książki polecają.
A jeśli mieszkasz w dużym mieście albo w pobliżu to poszukaj dobrze zaopatrzonej księgarni. W Krakowie wszyscy znają księgarnię językową Edukator albo księgarnia na Podwalu. ( Rewelacyjnie były zaopatrzone)
W Poznaniu Marianna.

Moje typy - Repetytorium z gramatyki fr. K. Stawińska.
Nieosiągalna - Essential French Grammar: The All-in-one Guide (French Edition) - polecam bo swietna.
grammaire bleue: La grammaire française en 80 leçons.


http://ksiegarniaedukator.pl/
http://www.eksiegarnia.pl/index.php?s=wyniki&id_kat=4&k=poddzialy&id=franc&dzial=Francuski&l=prop
Akurat te dwie kwestie nie stanowią problemu, problem w tym, że nie potrafię znaleźć jednej dobrej książki, w której byłoby wszystko, żebym nie musiała szukać gdzieś indziej tylko się z tej jednej uczyć ;P Wiadomo, że żadna książka nie będzie idealna, ale chciałabym znaleźć coś naprawdę dobrego :)
Dlatego namawiam na odwiedziny w dobrze zaopatrzonej księgarni.
Mnie nic nie odpowiadało więc mam kilka książek.
Podobało mi się polskie tlumaczenie Bescherella juniora ale to chyba za niski poziom dla Ciebie.
Od biedy seria :
Grammaire Progressive Du Francais: Avec 600 Exercices itp.
Osobiście wolę
Grammaire Expliquee Du Francais Textbook (Intermediate/Advanced A2/B2) (French Edition).
Poziomy są od podstawowego. Ale jeszcze raz polecam obejrzeć samemu.
A czemu od biedy Grammaire Progressive Du Francais? Nie jest zbyt dobra? Czyli według Ciebie ta druga jest lepsza?
Grammaire expliqueee wydaje mi się troche poważniejsza i zaawansowana.
Ale ta druga też ma plusy. Bardziej mnie wkurza inny drobiazg. To nie są książki pojedyncze tylko pakiety. Nie znoszę tego. Musisz byc zorientowana co chcesz kupic. Potem zaczyna się zabawa z szukaniem reszty dobytku.
I tak
http://www.amazon.fr/Grammaire-progressive-fran%C3%A7ais-exercices-interm%C3%A9diaire/dp/2[tel]/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=books&qid=1274720541&sr=8-1
Poziom średniozaawansowany plus odpowiedzi :
Grammaire progressive du français Niveau intermédiaire : Corrigés (Broché).
To samo z "Grammaire expliquée du français : Niveau intermédiaire (Broché).
Plus Grammaire expliquée du français (Exercices, débutant) (Broché).

Czasami naprawdę trzeba solidnie poczytać i nie przeoczyć poziomu (!) i dodatku. Wariacji tych książek jest kilka.
Słowem sama gramatyka i odpowiedni wybor to już dużo zachodu.
I zastanów się czy chcesz ćwiczeniówkę plus książkę = zestaw.
Czy samą gołą gramatykę.
La Grammaire pour tous (Broché).
Przepraszam za rozwlecznie tematu ale jak widać temat rzeka.
Trochę to skomplikowałam.
Jeśli na Amazonie oglądasz jedna z tych książek, zazwyczaj pod spodem delikatnie sugerują Ci drugą część. To są ważne podpowiedzi i zwracaj uwagę na takie szczegóły bo nie pisze nigdzie oficialnie część pierwsza i część druga.
Hmm, no skomplikowana sprawa ;P a Point par point? Leszpa, gorsza od nich?
No nareszcie cos nowego. Nie mam pojecia czy jest dobra ale wydawnictwo jest OK.
Sprawdz czy sa odpowiedzi .
Poin par point jest całkiem niezła ale nie spodziewaj się, że wszystko w niej znajdziesz... najlepiej jednak zaopatrzyć się w kilka pozycji...
Point par point jest bardzo fajna, ale musisz być naprawdę zaawansowana (przynajmniej 2-3 lata nauki, ale intensywnej). Ja robiłam ją na korepetycjach, ale wiem, że przerabia się ją też na romanistyce, bo tą sama niemal same niuanse. Przydatne, ale trudne. I moim zdaniem jest przy niej potrzebny nauczyciel, żeby wytłumaczyć pewne kwestie.
Z mojej strony polecam bardzo 350 exercices de grammaire (ale nie pamiętam wydawnictwa), całkiem ciekawa jest grammaire progressive (albo -if, nie pamiętam rodzajnika ;) ), ale jeśli jesteś serio zaawansowana, to w grę wchodzi tylko poziom avance, wcześniejsze są śmiesznie proste... Rewelacyjna książka to 450 exercices (przerabiałam tylko najwyższy poziom, który nazywa się albo avance albo superieur...), jest naprawdę świetna, ale są to same ćwiczenia (bo na tym poziomie masz już to wszystko wiedzieć, te ćwiczenia mają ci tylko coś przypomnieć, na coś zwrócić uwagę, a przede wszystkim wyćwiczyć).
Ja sama do gramatyki używałam mnóstwa książek i kserówek od nauczycielki z trylionów książek i niestetety, inaczej się nie da. Taka już specyfika gramatyki - trzeba robić setki ćwiczeń, a wtedy może coś zostanie. Ale przede wszystkim - dużo czytać i mówić po francusku. Sucha gramatyka na nic się nie przyda.
Mam nadzieję, że te co napisałam ma jako taki sens... jestem teraz trochę zmęcznona, ale jakby coś, potem jeszcze coś dopiszę, jak sobie przpomnę :)
A ja szukam ksiązki francuskiego wydawnictwa również do gramatyki, bo nie bawią mnie juz książki "Język francuski w miesiąc- podstawy" to suchar jest, poza małą ilością słówek niczego więcej mnie nie nauczyły (no dobra drobne wprowadzenie do czasów). Potrzebuje książki naprawdę dobrej, a nie jakiegoś taniego shitu, żeby te wydane pieniądze miały sens.
Oczywiście poziom początkujący debutant :P od czegoś muszę zacząć! i słuchajcie jak to jest? jak są książki fr wydawnictwa po francusku to rozumiecie je? jak tłumacza gramatykę itd. :) ?
A ja mam ochote Cie udusic.
Bo wszystkie odpowiedzi masz w cudzych postach.
Wpisujesz w wyszukiwarce albo na Amazonie : Grammaire francaise debutant i masz wybor.
Jesli pisze "feuilleter" to masz szanse zobaczyc zawartosc i spis tr. ksiazki np:

http://www.amazon.fr/gp/reader/2[tel]X/ref=sib_dp_pt#reader-page
Sporo ksiazek ma taka opcje( oczywiscie sprawdzasz na Amazonie fr.)
No a ta będzie dobra, czy są jakies lepsze ktore polecasz?
Poszukaj moich wszystkich wpisów. Ksiażek do samej gramatyki mam lekko ponad dwadzieścia. Po prostu czytam je bo lubię. Czesto nie rozumiem pewnych rzeczy wiec sprawdzam je w innych ksiażkach.
Trik jest w znajomości gramatyki jezyka polskiego, jeśli znasz zasady reszta jest ciut łatwiejsza w innym jezyku.
Chodzi też o słownictwo gramatyczne - czasowniki itp. Dla Ciebie Bescherelle junior wydany po polsku - Gramatyka francuska dla mlodziezy - bedzie świetny.
http://www.bookcity.pl/13283/Gramatyka_francuska_dla_mlodziezy
Wszystkie inne wydane przez Francuzow mozesz mieć jako ćwiczeniowki. Jeśli są za trudne mozna sie zniechęcić.
http://www.amazon.fr/s/ref=nb_sb_noss?__mk_fr_FR=%C5M%C5Z%D5%D1&url=search-alias%3Daps&field-keywords=grammaire+debutant&x=0&y=0
Ja najbardziej lubie bescherella juniora, "Essential French Grammar: The All-in-one Guide"(niedostepna w Polsce wogóle)i Grammaire bleue.

Czytam to hobbistycznie. Wspominałam już ze mój francuski jest bierny.
Glównie czytam i słucham. Nie mówie i nie piszę po francusku bo nie mam ani okazji ani czasu na intensywny kurs. A podtrzymanie znajomości języka na stałym poziomie to zupełnie inna bajka. Przerób Bescherella a będziesz zadowolony. To nie jest zwykła książka, to też wskazówki ze "słowotwórstwem" i innymi ciekawymi rzeczami.
Mistrzu ! przyznaj się gdzie mieszkasz albo że nie sypiasz...Bo ta pora w Polsce to trochę późno nawet dla nocnych marków.
W Polsce mieszkam:P i tak, było późno ale czasem do takiej godziny po prostu siedzię:))

a czym się różnią te:

1)Grammaire progressive du francais. Niveau Debutant. Corriges. (Lernmaterialien) - Broché (1 mars 1997) de .

2)Grammaire progressive français, niveau débutant : Cahier de 400 exercices - Broché (8 mars 1999) de Maïa Grégoire
3)http://www.amazon.fr/Grammaire-progressive-français-exercices-débutant/dp/2[tel]X/ref=pd_ys_wizard_7

wszystkie wygldają tak samo;))
le diable czy ta książka wskazana przez Ciebie ma jakieś ćwiczenia?
Te dwie ksiazki :
Grammaire progressive français, niveau débutant : Cahier de 400 exercices - Broché
Grammaire Progressive du Francais: Niveau Debutant, Corriges

To cwiczenia i odpowiedzi. Dlatego czesto jest to frustrujace , musisz dobrze sie zorientowac co wybrac i co kupic. Kazda ma oczywiscie swoja cene.

Gramatyka dla mlodziezy nie ma cwiczen ale duzo przykladow. Nie musisz od razu kupowac ksiazek z cwiczeniami. Sprobuj poszukac na sieci np:
http://www.ortholud.com/index.html

Jesli zalezy Ci jednak na ksiazce to poczytaj i oswoj sie z tytulami.
Kazdy ma swoj styl nauki. Dla mnie niedoscigniony wzor to gramatyka angielska (Murphy). Z tym ze juz francuski odpowiednik (Grammaire Progressive du Francais)
mnie nie odpowiada.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Życie, praca, nauka