Pomoc w rozpoczęciu nauki.

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
jestem uczniem klasy II gimnazjum i pragnę rozwijać swoje umiejętności. Jako, że najlepiej wychodzi mi nauka języka chcę ukierunkować się właśnie pod tym względem.
Uczę się angielskiego - jestem już na poziomie intermediate, a także niemieckiego. Jednak chciałbym znać kolejny. Moim dylematem był włoski i francuski, ale ze względu na małe możliwości zdecydowałem się na ten drugi.
Czemu ma mi to służyć?
Przydatność w czasie podróży, zawiązywanie znajomości międzynarodowych, a także rozwijanie umysłu. Wszak nauka języka ponoć pozytywnie wpływa na pamięć. Z pewnością nie wiążę z tym mojej przyszłości (chociaż, kto wie?).
Jednak przede wszystkim chciałbym się spytać, czy możecie polecić mi jakiś dobry podręcznik do nauki. Mam osobę, która ma mnie uczyć, jednak dała mi ona wolną rękę w tym zakresie. Teraz chciałbym znaleźć coś przyjaznego, z czym dobrze będzie się pracowało.
Jaka jest różnica między książką na poziomie gimnazjalnym, a licealnym? Może lepiej wybrać tę drugą? Byłbym wdzięczny za jakieś opinie na ten temat.
Ja polecam ci książki "Vocabulaire/Grammaire Progresiv de Francais" ;) moim zdaniem nie ma nic lepszego niż uczenie się języka francuskiego po francusku! i jeżeli ktoś Ci będzie pomagał to nie bój się... z pewnością wszystko ci wytłumaczy i pomoże, a te ksiązki sa naprawdę rewelacyjne... krop po kroku dokładnie uczą zasad we francuskim. jedyny ich minus to brak płyt do odsłuchu ale myślę, że o to zadba już Twoja Pani od korepetycji ;)

Powodzenia!

 »

Brak wkładu własnego