Jakie książki do rozpoczęcia nauki francuskiego?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam. Od kilku dobrych miesięcy marzę o tym aby uczyć się francuskiego. Niestety mieszkam w malutkim mieście i u nas tego języka w szkole nie ma co za tym idzie nauczycieli także. Jestem więc zmuszona uczyć się go sama przy pomocy osób poznanych w internecie, które tego języka się uczą.
Mam 17 lat z językiem francuskim nie miałam styczności (nie licząc piosenek). Chciałabym byście polecili mi jakiś podręcznik, który będzie poukładany tematycznie zaczynając od przedstawiania się i podstawowych zwrotów i najlepiej gdyby była dołączona płyta. Byłoby jeszcze lepiej gdyby ktoś z Was miałby taki podręcznik lub podręczniki do sprzedania- jeżeli nie używacie a macie to co wam szkodzi? Zawsze parę groszy wpadnie.
Dziękuje za pomoc ;D
~Marguarette
Śpieszę z pomocą otóż :
Na moim chomiku możesz sobie ściągnąć materiały i książki do nauki tego języka w folderze Języki obce możesz sobie ściągnąć samouczek z nagraniami wyd Edgard . Co do zakupu książek forumowicze w tym moja skromna osoba polecają książki:
J Francuski dla początkujących i zaawansowanych Maria Szypowska
J Francuski Pas de probleme są 3 poziomy
Oraz ja polecam j francuski dla początkujących wyd Literackie nauczysz się komunikacji w sytuacjach dnia codziennego. Powodzenia.
http://chomikuj.pl/Ava6
dużo książek jest w pdf na internecie, znajdziesz tani wydruk i masz książkę za prawie 1/4 całej ceny!
hej, ja zaczynałam od rozmówek, jak się trafi na dobre może sporo się nauczyć w krótkim czasie.Do gramatyki jest dobra taka stara ksiązka autorstwa Łozińskiej. No i chyba dobrze jest też oglądać tv i filmy, nawet jak się nie rozumie, to się osłuchasz (tv5monde, cine5.fr, itd)
rozmowki to chyba nie jest dobry pomysl, bo jak poznajesz wyrazenia np : C'est ..., to uczysz sie ze moze tez byc Ce sont tylko dla liczby mnogiej itd. Ja raczej postwilbym na radio, telewizje francuska oraz jakis dobry program nauki :chomikuj/akoza tam jest program nauki z Ksiazka Taxi 1 i takimi dwoma (poziom a1-b2) z latwosia je znajdziesz na internecie w pdf. Jakbedziesz miala problem to pisz.

« 

Pomoc językowa

 »

Życie, praca, nauka