Nauka francuskiego od zera?

Temat przeniesiony do archwium
Hej! Chciałabym nauczyć się francuskiego. Dotychczas korzystałam jedynie z rozmówek, tudzież znam tylko zwroty, żadnych wyrazów, żadnej gramatyki.

Zależy mi na tym, żeby na pierwszej lekcji nie było już zdań (bo primo - nie mam pojęcia jak je tworzyć; secondo - nie znam żadnych wyrazów), bardziej, żeby to było coś dla dzieci, bo wtedy wszystko jest utrzymane w tonie dla zupełnie początkujących. :)
Jak mogę zacząć? Jaką książkę / podręcznik / plik z chomikuj możecie mi polecić?
Witaj! Ja także uczę się francuskiego od zera. I nie przychodzi mi łatwo. Jeżeli naprawdę lubisz się uczyć języków obcych to będzie łatwiej. Ale j. francuski do łatwych nie należy od prawie 6 miesięcy mieszkam we Francji i wciąż trudno mi jest rozmawiać, ale się uczę :)

Co do książek, to było by dobrze byś miała kogoś, kto mówi po francusku. :)
Mój sposób na uczenie się jezyków obcych: dużo słuchać. Najlepiej, coś co lubisz. Na forum jest mnóstwo wątków o muzyce, na pewno znajdziesz coś dla siebie. Zacznij oglądać francuskie filmy, w oryginalnej wersji z napisami. Dobrym pomysłem są też audiobooki, na początek możesz zacząć od Małego Księcia.
Jeśli poważnie myślisz o nauce i chcesz zainwestować trochę, kup sobie słownik, nie musi to być opasłe tomiszcze, ale wiadomo, im więcej haseł, tym lepiej.
Budowa zdań we francuskim nie jest skomplikowana, nie jest taka jak w polskim, że można sobie bardzo dowolnie przestawiać szyk wyrazów.
Parę chomików, które mają sporo materiałów do nauki:
http://chomikuj.pl/JezykFrancuski
http://chomikuj.pl/francais
http://chomikuj.pl/PetiteFrancaise
http://chomikuj.pl/www.francuski24.com - szczególnie polecam
http://chomikuj.pl/coquelicot

Pozdrawiam i życzę dużo wytrwałości :)