Poszukuję ksiażki

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich,

Bardzo proszę o pomoc w zidentyfikowaniu tytułu książki do nauki słownictwa do języka francuskiego!!

Kilkanaście lat temu dostałam od kogoś kilka "kserówek", ale nawet na ich podsatwei nie jestem w stanie znaleźć tytułu książki.

Rozdziały, które mam to:
1. De la tete aux pieds s. 65
2. Comment allez-vous? s. 51
3. La pluie et le beau temps s. 62

Każd rozdział rozpoczyna się krótkim opowiadaniem i tak w "de la tete aux pieds" brzmi ono tak (w skrócie):

"Mon fils n'en finit plus de grandir: ses jambes s'allongent, ses pieds int pris une pointure en deux mois, il a de tres longs doits, comme les pianistes (...)"

Później zaczynają się ćwiczenia związane ze słownictwem...

Jeżeli ktoś rozpoznaje tę książkę, bardzo proszę o pomoc.
Z góry bardzo serdecznie dziękuję
Hej !
Jeśli nadal szukasz tej książki, opisz strony bardziej dokładnie.
Czy książka jest dwujęzyczna, czy wszystko jest napisane tylko po francusku ?
Spróbuj przepisać wszystkie nagłówki i tytuły rodziałów.
Czy duży jest format stron, albo są jakieś zdjęcia ?
Mam bardzo dużo książek, ale żadna z nich nie pokrywa się z Twoimi materiałami.
Pozdrawiam serdecznie.


Tak, nadal jej poszukuję.

Nestety nie ma żadnych nagłowków, które pozwoliłyby rozpoznać tytuł książki. Ksiązka jest cała w języku francuskim.

Jeden z rozdziałow jest zatytułowany "De la tete aux pieds". Pod tym tytułem jest karykatura takiego "koślawego" człowieczka, później rozsypanka słow związanych z ciałem.
Następnie ćwiczenia:
1. Dans cette liste de mots, retrouvez 6 elements de la tete, 8 elements de membres inferieurs...
2. Comment se nomme l'articulation entre....
3. Retrouvez l'organe qui correspond a chaque sens...
aż do 14 ćwiczenia.

Inny rozdział to "La pluie et le beau tems". Później znowu karykatura człowieczka który ma zamiar się przewrócić na lodzie, dwa krótkie opowiadanka : Martin frileux i Soir d'ete orageux.
Znowu rozsypanka słów związanych z pogodą i ćwiczenia.

Pewnie w innych rozdziałach podobny schemat...
Postaram się poszukać, bo wygląda to ciekawie. Jeszcze pytanie o zawężenie roku wydania.
Kiedy mogła zostać wydana ?
To proponuję na otarcie łez.
http://www.lepointdufle.net/vocabulaire.htm


A czy nie chodzi moze o "vocabulaire progressif du français"? Jest kilka ksiazek z tej serii, w zaleznosci od poziomu slownictwa. Zobacz sobie w google obrazki zeby wiedziec jak ta ksiazka wyglada w srodku.
Niestety, nie znalazłam nic. To nie jest żadna ze znanych książek, do nauki słówek. Przynajmniej z ostatnich lat. Nie jest to też " Vocabulaire progressif ...". Obejrzałam książki z wydawnictwa CLE i Hachette.

Sądzę, że jest to coś starszego. Dobrze byłoby umieścić ten post na forum języka francuskiego :
http://forum.gazeta.pl/forum/f,10129,Forum_francuskie.html
Tam napewno ktoś się znajdzie, kto wie, co to jest.
Oraz nasze forum i dział dla studentów.
Zostaje jeszcze nawiązanie kontaktu z nauczycielem, od którego są te ksera.
Są stare, kultowe książki, o których nikt już nie pamięta. Ale nadal są znakomite.
Jest kilka takich książek do angielskiego. Do francuskiego też.
Pozdrawiam i życzę sukcesu w poszukiwaniach.
Temat przeniesiony do archwium.