Ile nauczę się z tej strony?

Temat przeniesiony do archwium.
Czy jeśli nauczę się całej gramatyki z tej strony i oczywiście słówka ze słownika to będę mówić perfekcyjnie czy raczej zaawansowanie po francusku? Nie uczę się tego języka w szkole więc czy zdałbym dobrze rozszerzaną maturę z francuskiego?
:-)
to zależy co to dla ciebie znaczy perfekcyjnie...
tak do poziomu c1
tak do poziomu c1?
a ile chcesz czasu poświęcić na naukę?
Tyle ile będzie potrzeba
Z jednego źródła i samemu wywróżę ci... A2 przy dobrych wiatrach :-P
To co humpetej powiedzial.
Podstawowej gramatyki nauczylam sie jeszcze w liceum, tak jak koncowki i niektore slowa, ale nauka do perfekcji...nie ma czegos takiego. Z jednego zrodla da sie malo nauczyc.
Ja bym powiedziala ze jesli by sie tak naprawde zabrac sie za to, 4 miesiace na to zeby dojsc do A2, i to uzywajac sto roznych zrodel. Mozna zaczac z ta strone, uczyc sie przynajmniej godzine dziennie. Nastepnie duzo sluchac, trenowac slowka, czytac artykuly po francusku, zapisywac nowe slowa, (sciagnij jakis ciekawszy program do regularnego cwiczenia pamieci, lub uzywaj memrise.com)

W koncu zacznij szukac filmow po francusku i ogladaj je bez napisac. Co tylko ciebie ciekawi rob po francusku. Znajduj kreatywne sposoby na integracje twojej wiedzy w codzienne zycie. Np. Naucz sie wszystkie slowa na rzeczy ktore znajduja sie w domu, poprzylepiaj karteczki z nazwami po francusku. Chodzi o to zeby ani jednego dnia nie bylo gdzie nie ma czegos co ci trenuje jezyk. Nawet jesli to by bylo sluchanie audiobook ulubionej ksiazki po francusku podczas spaceru z psem.

Chodzi o imersje w tym Jezyku, i wymaga to poswiecenia. Powodzenia.
Ok, dzięki za informacje
C1 he he moje marzenie :P
Z samej strony? Bez żadnych dalszych ćwiczeń z gramatyki? :D
A1, może.
Hmm, a co z wymową, wypowiedzią ustną, akcentem?
Samo wkucie gramatyki, moim zdaniem, daje zbyt mało, żeby nauczyć się dobrze języka obcego.
Bardziej skłaniam się do wypowiedzi Airmy.
Jednak to, co napisała MisiuniaD też jest bardzo dobre.
Temat przeniesiony do archwium.