wymowa francuska

Temat przeniesiony do archwium
ktoś z was zna dobrą stronę na której mogę wpisać słówko francuskie które przeczyta native speaker tak aby ćwiczyć i wymowę. Mam w słowniku transkrypcję fonetyczną wiem jak ją czytać ale wolał bym osłuchiwać się z językiem i słuchać wymowy
http://fr.wiktionary.org/wiki/Wiktionnaire:Page_d%27accueil

Sporą część słów można odsłuchać, nie wszystkie.
Nikt nie zna translatora z Google ?
http://translate.google.com/?hl=en&tab=wT&authuser=0
Wpisuje się dowolne słowo i można odsłuchać. Nie wspomnę o całych zdaniach lub tekstach..

I jeszcze
http://www.larousse.fr/dictionnaires/francais-monolingue
edytowany przez le_diable: 17 maj 2013
W translatorze nie znałem tej opcji, rzeczywiście jest.
Czyta na pewno lepiej niż tłumaczy...
Nie znałeś, bo za rzadko (w ogóle) go nie używasz. ;)
Używam, używam... do sprawdzania różnego rodzaju oszukiwaczy-pracowo-domowych co tutaj przychodzą i chcą żeby im poprawiać różne nie trzymające się pionu zdania i zadania.
No tak, tacy zdarzają się (niestety) dość często...
Pewnie ci co piszą sami nie potrzebują żadnej pomocy.
Oh, dajcie spokój z tymi pracami domowymi. Trudno się dziwić, że dzieciaki nie chcą się uczyć, skoro im się to narzuca. Wszyscy uczyliby się o wiele chętniej, gdyby nauka była przywilejem, a nie obowiązkiem. Niestety złe podejście ze strony państwa odbija się na mentalności młodego pokolenia.
I zanim ktoś skrytykuje, to odsyłam do google, żeby zobaczyć jak wyglądają systemy szkolnictwa w innych krajach, żeby przeczytać badania na temat trudności we współpracy z młodzieżą. To my wychowujemy kolejne roczniki, więc może weźmy odpowiedzialność za to, jakie one teraz są.
A co do tematu: warto sobie puścić jakieś radio po francuski, oglądać filmy i tak dalej. Nawet nie znając języka osłuchujemy się i wymowa będzie przychodzić nam łatwiej niż bez tego rodzaju pomocy.

Nie lubię akcentu google translate, bo wydaje mi się sztuczny. To samo sądzę o nauce francuskiego metodą SITA. Miałem okazję słuchać nagrań i wymowa lektorów mocno mnie zaskoczyła, brzmieli jak rosjanie.
Temat przeniesiony do archwium

« 

Ogłoszenia

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie