slownictwo

Temat przeniesiony do archwium.
Witam serdecznie.
Obecnie jestem plus minus na poziomie A2, gdzieś tak w połowie.
Chciałabym prosić o jakiejś linki lub książki, które zawierają plus minus zbiór kompletnego słownictwa do poziomu A2. Również oczywiście zamierzam kontynuować naukę francuskiego, i prosiłabym też o pomoc w słownictwie B1 (trochę to zajmie zanim przeskoczę do B1, jednak myślę że do pół roku już zakończę całkowicie poziom A2).
Jakakolwiek pomoc bardzo mile widziana :)
Pozdrawiam
Vocabulaire progressif du français bym ci polecał.
Najlepiej uczyć się słownictwa w kontekście, w praktyce. Odradzam zakuwanie list słówek.
Dużo moim zdaniem zależy od podręcznika, który się w nauce na A2 przerabia. Natomiast do sugestii humpeteja dorzuciłbym jeszcze takie pozycje jak Vocabulaire 350 exercices niveau debutant i intermediaire, ale nawet w samych ćwiczeniach z gramatyki z tej serii "350" jest sporo pożytecznego słownictwa. Natomiast można też korzystać dodatkowo z innych podręczników i w tym zakresie polecam podręcznik kursowy Panorama 1, który w mojej opinii zawiera najwięcej słownictwa i jest najbardziej wymagający w ogóle. Co do samego zakresu słownictwa na poziomie A2, to wynika on raczej z tematów, które pojawiają się w podręcznikach A2. Na tym poziomie słownictwo nie musi być duże, bo nie wymaga on jeszcze samodzielności w wypowiedzi.

« 

Szkoły językowe

 »

Życie, praca, nauka