Czy do nauki francuskiego mogę korzystać z książek wydanych koło 1960 roku?

Temat przeniesiony do archwium.
Czy będą się jakoś mocno różniły? Bo chyba każdy język z czasem trochę się zmienia i nie wiem czy takie nie byłyby zbyt stare :)
Jasne, że można. Nie znajdziesz tam tylko takich rzeczy jak internet bezprzewodowy, komórka, portal społecznościowy... Ale ogólnie rzecz biorąc, to aż tak szybko się język nie zmienia :-)
Język zmienia się i to bardzo szybko. Podręczniki sprzed ponad 50 lat nie nadają się dziś do nauki, nie uwzględniają współczesnego słownictwa ani metod dydaktycznych, które stosowane są obecnie, co więcej egzaminy językowe również bazują oczywiście na podręcznikach współczesnych. Dlatego nie warto sięgać po podręczniki tak stare.
Nie zgadzam się z powyższą oceną. Czy podręczniki do języka polskiego sprzed 50 lat nie znajdują już żadnego zastosowania? Uczą jakiś innych zasad gramatyki?
edytowany przez Morpheuss: 15 gru 2014
Jak każda dziedzina wiedzy, tak i gramatyka podlega zmianom bo język podlega i to dynamicznym zmianom. Dlatego nawet genialny podręcznik nie oprze się upływowi czasu i będzie po 50 latach nieaktualny.
Co nie zmienia faktu, że zdanie "Podręczniki sprzed ponad 50 lat nie nadają się dziś do nauki" jest nieprawdziwe.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa