Wypociny :/(nie skończone)

Temat przeniesiony do archwium.
To ma być mój e-mail z wakacji:P jest on dość prymitywny :/ proszę o sprawdzenie jakiej takiej zgodności gramatycznej :/ Zamiar był taki : czas passe compose , treść dotyczy wycieczki w góry(tak myślę :D) posługiwałem się słownikiem on-line:P
Nie wiem tylko jak go zakończyć. Proszę o szybką pomoc list mam napisać na wczoraj:/ ( nie wymagane są akcenty )

J'ai ete e la montage avec mes parents, pres du plus grand sommet la Rysy .Le ciel etait nuageux. Le plus interesant, c'etait le beaux paysage chaîne. La temps ne m'a pas plu.
Wszelkie dopiski są mile widziane z góry dziękuję:)
Ja proponuję coś w tym stylu:

Mes vacanes se sont bien passés. Pendant les vacanes je me suis réveillais à 9h00. Je suis allé à Gdańsk. J'ai fait du VTT. J'ai été au bord de la mer. Je me suis baigné. J'ai pris des photos. En août j'ai été à ma maison. J'ai joué de la guitare. J'ai regardé la télé et j'ai écouté la radio. J'ai joué aux carte. Je suis allé au parc avec mes amis. J'ai dû aller chez le médecin. J'ai rangé ma chambre. Je n'aime pas ranger, mais a coeur vaillant rien d'impossible. J'ai lu les livres. Et puis je suis allé à la montagne avec ma familie. J'ai vu des roches. Je suis allé à la cascade. Le 20 août je suis rentré à ma maison, parce que j'ai été malad. Ces vacanes ont été chic, mais je voudrais aller à Paris. à Paris je voudrais prendre des photos. Je voudrais visiter la tour Eiffel et l'avenue des Champs-élysées. Je voudrais voir tout. J'aime bien les vacanes, mais maintement je dois aller à l'ècole.
Et comment vas-tu? Quelles ont tes vacanes?
Je t'embrasse.
à biéntôt!
A teraz wersja polskojęzyczna...
Moje wakacje minęły bardzo dobrze. Podczas wakacji ja wstawałem o 9:00. Ja pojechałem do Gdańska. Ja jeździłem na rowerze. Ja byłem nad brzegiem morza. Uczyłem się pływać. Ja zrobiłem zdjęcia. W sierpniu ja byłem w domu. Grałem na gitarze. Oglądałem telewizję i słuchałem radia. Ja grałem w karty. Ja poszedłem do parku z moimi przyjaciółmi. Musiałem iść do lekarza. Ja posprzątałem mój pokój. Nie lubię sprzątać, ale dla chcącego nic trudnego. Ja przeczytałem książki. Następnie pojechałem w góry z moją rodziną. Widziałem pagórki. Poszedłem nad wodospad. 20 sierpnia wróciłem do domu, ponieważ zachorowałem. Te wakacje były fajne, ale ja chciałbym pojechać do Paryża. W Paryżu chciałbym robić zdjęcia. Chciałbym zwiedzić więżę Eiffel'a i Pola Elizejskie. Ja chciałbym zobaczyć wszystko. Ja uwielbiam wakacje, ale teraz muszę chodzić do szkoły.
A co u ciebie? Jakie były twoje wakacje?
Pozdrawiam.
Do zobaczenia.


Może całość nie wygląda zbyt imponująco, ale ja dostałam za taki opis 5. (:

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia