zdanka z zaimkami

Temat przeniesiony do archwium.
Czy mogę tak napisać?-Je lui nourris principalement le poisson et le kitekat? (chodziłó mi o karmienie). I dalej - Je lui caresse cbeaucoup et soigne. e lui permette de lave dans mo lit. Będę wdzięczna za pomoc! Pozdr.
Je le nourris principalement de poisson et de kitkat.
Je le caresse beaucoup et soigne, et lui permets de se laver dans/sur mon lit.
napisz to jeszcze po polsku bo niektore zdania sa dziwne np.ze go myjesz w swoim lozku????W
Chodziło mi o użycie LUI - mam użyć tego typu zaimków w tmy zadaniu, a nie LE itd. Miałam na myśli zdania, że karmię ją (kotkę) głównie rybą i kitekatem:) Głaszcze ją dużo i dbam o nią. Pozwalam jej spać w moim łóżku (wiadomo,w nogach). Dziękuję za pomoc. Pozdr.
problem w tym ,ze w tych zdaniach nie mozesz uzyc lui !!!! tutaj musi byc le .ukladalas je sama? moze przygladnij sie jeszcze raz przykladom z lekcji ,przeczytaj jeszcze raz dokladnie polecenie, co masz zrobic ,moze masz przeksztalcic zdania ,albo cos jeszcze innego i daj znac :)
aha i jeszcze jedno "Chodziło mi o użycie LUI - mam użyć tego typu zaimków w tmy zadaniu" wiesz "le" nalezy tez do "tego typu zaimkow" :) i doslownie znaczy :le= ja
i jeszcze kilka poprawek : dbam o nia = je prends soin d'elle(ja)
pozwalam jej spac w moim lozku = je lui(jej -tutaj uzywasz lui )permets de dormir dans mon lit
dbam o nia = je prends soin d'elle ale dbam o niego = je prends soin de lui
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Nauka języka