pomoc !! proszę o pomoc w paru zdaniach. Dla ekspertów to będzie tylko pare sekund xd

Temat przeniesiony do archwium.
Pomogłaby mi ktoś w poprawnej pisowni paru zdań z języka francuskiego?


1.Nous etions en Italien pour un mois- chodzi mi o to że my byliśmy we włoszech jeden miesiac

2. Un journee ensoleillee nous avon recontre un homme tres beau - w słoneczny dzień spotkaliśmy przystojnego mężczyznę

3. Il est venu pour nous parce qu'il fuyait des paparazzi- on na nas trafił bo uciekał przed paparazzi ( no i nie wiem czy tu znów pasuje l'imparfait czy nie)

4. Il nous a demande de l'aide a s'echapper - on poprosił nas o pomoc w ucieczce

5. nous lui avons aide- myśmy mu pomogli

Przepraszam, że tak dużo zdań ale licze na bezinteresowną pomoc. Naprawdę z góry dziekuje!!
.Nous etions en Italien pour un mois- chodzi mi o to że my byliśmy we włoszech jeden miesiac

2. Un journee ensoleillee nous avon recontre un homme tres beau - w słoneczny dzień spotkaliśmy przystojnego mężczyznę

3. Il est venu pour nous parce qu'il fuyait des paparazzi- on na nas trafił bo uciekał przed paparazzi ( no i nie wiem czy tu znów pasuje l'imparfait czy nie)

4. Il nous a demande de l'aide a s'echapper - on poprosił nas o pomoc w ucieczce

5. nous lui avons aide- myśmy mu pomogli

1. Nous sommes allés en Italie pour un mois. Nous sommes partis pour l`Italie pour un mois
2. Une journée de soleil, nous avons rencontré un bel homme.
3. Et il est tombé sur nous en fuyant des paparazzi.
4. Il nous a demandé de l`aider pour qu`il puisse s`échapper.
5. Nous l`avons aidé.

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia