Błagam pomocy !

Temat przeniesiony do archwium.
Mam ogromną prośbę do osób znających francuski o przetłumaczenie tego krótkiego filmiku. Bo niestety sama nigdy nie uczyłam się tego języka a jest mi to bardzo, ale to bardzo potrzebne do mojej pracy. Jeszcze raz proszę was o pomoc, bo sama już nie wiem do kogo mogę się z tym zwrócić. Pozdrawiam i dziękuję z góry osobie, która chociaż spróbuje „powalczyć” z tym filmem.

Link do niego:
http://www.dailymotion.com/video/x33xdv_dsk-fmi-france-2_politics
Filmik krótki, ale w pisaniu tekstu dużo, okazje się. Jakoś nikt sie nie kwapi?
Wysyłam pierwsze 2 i pół minuty
W nawiasie ( ) są moje didaskalia, a w takim:[ ] - mój komentarz.


- Powróćmy do ostatniego tygodnia i do reakcji na łonie Partii Socjalistycznej (PS) po desygnowaniu Pana. Zaprasza Mathias Barrois.
- Nowy dyrektor Międzynarodowego Funduszu Walutowego to polityk francuski, ale to już przeszłość, a po pierwszej konferencji prasowej można stwierdzić, że coś się naprawdę zmieniło.
- Dominique Strauss-Kahn przemawia po angielsku.
- W PS jego byli koledzy wypowiadają się ostrożnie, w każdym razie nie padło żadne niemiłe słowo z ust jego byłego rywala Laurenta Fabiusa.
(Laurent Fabius mówi) „.... system finansowy to wielkia, wielkia robota, więc myślę ...”
- Inni kandydaci są bardzo zadowoleni : (mówi mer Paryża, B. Delanoe, PS) To wspaniała wiadomość, gdyż to wspaniały człowiek, reformator i będzie miał pracę ekstremalnie trudną, ale [mam nadzieję na przyjemną współpracę].
- Działacze dzielą się na dwie kategorie: są tacy, którzy nie pochwalają tego wyboru , a kwota 480 tys. dolarów rocznego wynagrodzenia Dominique’a Strauss-Kahna odgrywa bez wątpienia swoją rolę.
- (dwóch młodych ludzi:) Międzynarodowy Fundusz Walutowy to organizacja, która pomaga we wcielaniu w życie liberalizmu na świecie i narobił szkód w Argentynie, myślę, że to nie prezydent socjalista.
- Inni, przede wszystkim jego przyjaciele partyjni, jak ci socjaliści z Marsylii myślą, że dalej będzie odgrywał (ważną) rolę: - Dominique Strauss-Kahn pozostaje socjalistą! I pokazuje, że to dobry wybór i [... – nie bardzo wiem co, ale pozytywnie o D.S-K.]
(Wywiad w studiu):
- M.B. - Na początek, czy można być socjalistą i wdrażać reguły światowego kapitalizmu?
- Dzisiaj świat [...] są kraje bardzo biedne i są znane potęgi naftowe, i jeśli się chce, żeby to się trochę zmieniło trzeba światowych regulacji. Spędziłem życie jako, jeśli pan pozwoli, jako działacz polityczny, jako profesor uniwersytecki i mogę powiedzieć, że przeznaczenie nie jest z góry zapisane, to nie rynek[?] Może Pan w tym zakresie dokonać zmian pod warunkiem, że ma Pan sposoby, żeby wpływać [na świat].
Jak byś jeszcze napisała/napisał jaka dokładność jest ci potrzebna, to byłoby mi wygodniej. Mniej więcej czego dotyczy twoja praca? Polityki, dziennikarstwa, analizy sposobu zadawania pytań czy udzielania odpowiedzi? A może MFW?
Bo trochę tego dużo, a i ja ze w tłumaczeniu ze słuchu nie jestem rewelacyjna.
O jejku dziękuje bardzo chociąż za fragment tłumaczenia :) Ogółem zależy mi na całości tego filmiku, ale najważniejsza kwestia to MFW :) Pozdrawiam =)
Może jednak ktoś na to zerknie ???

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie