poziomy znajomosci jezyka

Temat przeniesiony do archwium.
witam,


wypelniam jedna str francuska i tam sa podane nastepujace poziomy do wyboru (zaznaczam ze nigdy sie francuskiego nie uczylem :) ):

- bases scolaires
- bilingue
- courant
- intermediaire
- maternelle
- notions


w ogole prosze mi powiedziec, co to ma byc ?
google zle mi chyba tlumaczy... te poziomy leca tak jak je wymienilem a wiec dla LOGIKA powinno to znaczyc, ze ten na samej gorze do najmniej zaawansowany a ten na samym dole - najbardziej. czy tak jest ?

maternelle kojarzylo mi sie z czyms jak "jezyk ojczysty" ale google tlumaczy to jako przedszkole...co jest u licha ? czyzby nie posortowali poziom wg kolejnosci rosnacej ?

interme... to to wiadomo - cos jak intermediate w angielskim...

a reszta ? kto pomoze ?
nie, to nie jest po kolei.

bases scolaires - podstawy nauczone w szkole (czyli prawie nic nie umiesz)
bilingue - dwujęzyczny
courant - biegle
intermediaire - średniozaawansowany
maternelle - język ojczysty (ale, tak to też jest przedszkole po fr.) ;)
notions - pojęcia (ale nie wiem dokładnie w jakim sensie - chyba kiepska znajomość języka)

no tyle, przyznaję,że to trochę dziwne, ale dziwne masz rzeczy do wypełnienia... ;)
bonne chance!
to nie dziwne tylko prawdziwe ;)
w CV tez piszesz znajomość języka i często spotykasz się właśnie z możliwością właśnie takiego wyboru ( w wersjach elektronicznych na necie) ! wybierasz wtedy poziom od A1 do C2 lub właśnie tak jak podałeś.. istnieją jeszcze inne możliwości wyboru..wszystko zależy od tego jaki wybór zamieścił autor dokumentu ;)
"maternelle" na pewno chodzi o język ojczysty!
bilingues - dwujęzyczność ( perfekcja w min 2 językach)
courant - kiedy porozumiewasz się biegle
reszta równie oczywista ;)
wiecie... no to coz... dziwne. ale sami/-e sobie sprawdzcie.


strona oferujaca staze / wolontariaty.

www.ciwiweb.com

przy rejestracji na kandydata jest ten formularz z jezykami obcymi.


ja jeszcze nie rozumiem tego - dwujezykowy ?

co to ma znaczyc... czy jak np jestem Polakiem ale jestem biegly z ENG + znam sredni niemiecki i cos tam jeszcze to przy ENG mam sobie dac dwujezykowy ? czy biegly ?

dziwna ta ankieta.... trudno sie polapac w tych poziomach...
Hej, A co w tym dziwnego?
Wiadomo, że w Polsce raczej się o to nie pyta, ale w kraju pełnym obcokrajowców jak Francja, muszą wiedzieć jaki jest poziom francuskiego, nawet Francuza.

- bases scolaires - podstawy nauczone w szkole
- courant - biegły
- intermediaire - średniozaawansowany
- maternelle - ojczysty
- notions - znajomość powierzchowna


a bilingue czyli dwujęzyczny oznacza że posługujesz się dwoma językami tak jakby były dla ciebie ojczyste, gdy np. rodzice mówią w różnych językach, więc ty też, albo jak emigrowałeś do jakiegoś kraju jako dziecko i mówisz językiem rodziców i tym używanym w kraju zamieszkania...albo urodziłeś się w kraju dwujęzycznym...
w takim razie co wg ciebie jest wyzej a co niej

notions czy scolares ... ?
- notions - znajomość powierzchowna
-bases scolaires - podstawy nauczone w szkole
-intermediaire - średniozaawansowany
-courant - biegły
-maternelle - ojczysty
Temat przeniesiony do archwium.