Tłumaczenie - zestawienie Passe compose i Imparfait

Temat przeniesiony do archwium.
Witam. Mam wielką prośbę o przetłumaczenie tekstu na j.francuski zgodnie z gramatyką. Na lekcji ostatnio mieliśmy zestawienie 2 czasów podanych w temacie i mieliśmy napisać opis zdarzenia (w przeszłości) i przedstawić tło itd. Tutaj jest mój tekst:


Pewnego lipcowego dnia ja wraz z bratem i kolegami wybraliśmy się na wycieczkę rowerową. Wyruszyliśmy o godzinie 11. Mieliśmy szczęście, bo była ładna pogoda i nie było przeszkód aby jechać. Za cel wycieczki wybraliśmy Strumień. Do tego miasta jechaliśmy 2 godziny. Nie byliśmy zmęczeni, bo co jakiś czas wiał lekki wiatr. W połowie drogi zauważyliśmy huśtawkę, która była zaczepiona na dwóch drzewach. Chwilę odpoczęliśmy i ruszyliśmy dalej. Kiedy dojechaliśmy do celu, zaczął padać deszcz. Weszliśmy do sklepu, aby się schować. Kiedy przestało padać, ruszyliśmy inną drogą do domu. Jechaliśmy przez las. Na dworze było ciepło, ale w lesie wiał wiatr i śpiewały ptaki. Po wyjechaniu z lasu, ruszyliśmy ścieżką prowadzącą przez tory kolejowe i starą stację. Znowu zaczął padać deszcz, więc schowaliśmy się w starym budynku. Koledzy zaczęli się bawić w „kto krzyknie głośniej ten najlepszy” i krzyczeli tak głośno, że przyjechała policja i poprosiła nas o swoje dokumenty. Kiedy przestał padać deszcz wróciliśmy do domu. W domu byliśmy o 17. Przejechaliśmy 55 kilometrów i nikt nie był zmęczony. Wszyscy byliśmy zadowoleni. Po powrocie do domu znowu zaczął padać deszcz ale bardzo mocno. Mieliśmy szczęście!


Bardzo proszę o szybką pomoc! Potrzebuję to na jutro na godzinę 7:50... Z góry dzięki.
hihi takie expresowe tlumaczenie duzo kosztuje pozdrawiam i wez sie za szybka nauke

« 

Kultura i obyczaje